Publikované: 24.11.2021 Autor: TASR, basket.sk Foto: TASR/AP

New York Knicks (NBA, USA) (Foto: TASR/AP)

Basketbalisti Portlandu uspeli v NBA vo štvrtom zápase za sebou. V noci na stredu triumfovali Trail Blazers na vlastnej palubovke nad Denverom Nuggets 119:100 aj vďaka 32 bodom CJ McColluma. Nuggets po sľubnom vstupe do novej sezóny natiahli sériu prehier na päť duelov.

Dallas zvíťazil v Los Angeles nad domácimi Clippers 112:104 po predĺžení a pretrhol trojzápasovú šnúru prehier. Mavericks boli blízko k výhre už v riadnom hracom čase, v záverečných minútach však prehajdákali 10-bodový náskok.

Vedenie NBA udelilo LeBronovi Jamesovi trest na jeden zápas. Líder Los Angeles Lakers si ho odpykal za úder do tváre Isaiaha Stewarta v zápase v noci na pondelok na palubovke Detroitu Pistons (121:116).

Oporu hostí vylúčili po incidente pri doskakovaní na začiatku tretej štvrtiny, keď Lakers prehrávali o osem bodov. Po údere Jamesa, ktorý zanechal na tvári Stewarta krvavý šrám, sa strhla hromadná mela. Stewart sa chcel do Jamesa pustiť, museli ho držať rozhodcovia i spoluhráči. Za svoj podiel na šarvátke dostal dvojzápasový dištanc.

Jamesa vylúčili iba druhýkrát v kariére v NBA. Bez svojej najväčšej hviezdy prehrali Lakers na palubovke New Yorku 100:106. „Prehrali sme, lebo sme nehrali dosť tvrdo. Je to jednoduché,“ povedal Russell Westbrook, ktorý sa blysol triple double, keď nastrieľal 31 bodov, mal 13 doskokov a 10 asistencií.

Detroit prehral doma s Miami 92:100, Tyler Herro potiahol hostí s 31 bodmi a ôsmimi doskokmi.