Sedem statočných zo Spiša ide do finále, vyzve favorita z Opavy. Prievidza, Levice ani Inter neuspeli

Publikované: 10.09.2021 Autor: basket.sk Foto: Lukáš Droppan/fb patrioti levice

Michal Baťka SNV (Foto: basketsnv.sk)

Počas nasledujúcich troch dní vyvrcholí Federálny pohár 2021.

Najväčšiu pozornosť bude pútať lučenecký turnaj Final Four, kde dva slovenské a dva české tímy zabojujú o účasť v sobotňajšom finále a víťaznú trofej.

Zároveň sa hrajú aj turnaje o konečné umiestnenie.

Zápasy môžete sledovať s nami naživo prostredníctvom online štatistických prenosov alebo na webových televíziách Huste.tv a TvCom.cz.

Prvým finalistom sa stala podľa predpokladov Opava. Český vicemajster mal v zápase uľahčenú úlohu, keďže Děčín pricestoval do Lučenca v oslabenej zostave. Nakoniec z toho bolo jasné víťazstvo favorita 103:75.

"Prvých sedem minút zápasu bolo pomerne vyrovnaných, potom sa nám už podarilo odskočiť. V druhej štvrtine potom Matthias (Markusson) dával ľahké koše. Tam sme si potom vybudovali náskok. Síce to neskôr bol kôš za kôš a s obranou sme neboli spokojní, rozdiel bol 10 bodov. Na začiatku druhého polčasu sme si potom vytvorili rozhodujúci náskok a už sa to len viac-menej ťahalo. Utiekli sme skoro na tých 30 bodov a potom sa stretnutie v podstate len dohrávalo,“ reagoval kouč víťazov Luděk Jurečka pre Svět basketu.

V druhom semifinále proti sebe nastúpili domáci Lučenec a Spišskí Rytieri.

Hostia položili základ úspechu, keď vyhrali prvú štvrtinu a v priebehu prvého polčasu viedli aj dvojciferným rozdielom. Domáci sa nevzdali, viackrát sa súperovi priblížili na dostrel, ale Spišiaci, ktorí nastúpili len so siedmimi hráčmi, odolali a po výhre 88:86 postúpili do finále. Tam vyzve favorizovanú Opavu.

Lučenec si zahrá o 3. miesto proti Děčínu.

Na turnaji skupiny o 8. – 11. miesto v Kolíne Prievidza nestačila na domáci Geosan a prehrala 71:84. Nedarilo sa ani Interu, ktorý nestačil na Olomoucko.

Levice prehrali na domácom turnaji o 5. – 7. miesto s Pardubicami.

Federálny pohár 2021

Skupina o 1. – 4. miesto (Lučenec)

Semifinále

BK Opava – BK Armex Děčín 103:75 (21:15, 26:22, 31:21, 25:17)
Body: Markusson 28, Gniadek 20, Jurečka 14 – Pomikálek 15, Bobek 13, Kotásek 13. Trojky: 9–7, Trestné hody: 24/34 – 12/18

BKM Lučenec – Spišskí Rytieri 86:88