Jankoviča strieda v Lučenci kouč z USA. Má len 27 rokov

Publikované: 06.06.2021 Autor: Basket.sk Foto: chemnitz99.de

Daniel Sokolovsky (Foto: chemnitz99.de)

Novým trénerom BKM Lučenec sa stal Daniel Sokolovsky. Vo funkcii nahradí Petra Jankoviča, ktorý viedol tím z Novohradu v minulej sezóne.

Ako informuje oficiálny facebookový profil BKM, vedenie klubu sa dohodlo na spolupráci s 27-ročným americkým trénerom, ktorý naposledy pôsobil ako asistent v bundesligovom Chemnitz Niners.

Predtým pôsobil v izraelskom Maccabi Rishon LeZion, s ktorým sa stal vicemajstrom, dve sezóny s ruským tímom Parma Basket Perm v nadnárodnej VTB lige, kde získal aj Ruský pohár.

"Som nadšený, že sa môžem stať súčasťou BKM Lučenec. Prvé, čo som sa zistil o lige a Lučenci, je že fanúšikovia sú tu neuveriteľní. Podpora, ktorú klub od nich dostáva je najlepšia v lige a ja sa skutočne nemôžem dočkať plnej haly a tímu, na ktorý budú naši fanúšikovia hrdí.

Očakávame, že budeme hrať veľmi vzrušujúci štýl basketbalu, ktorý bude agresívny a konkurencieschopný v Niké SBL. Každý dobrý tréner tvorí tím, ktorý odráža jeho osobnosť. Ja som ambiciózny, mimoriadne motivovaný a veľmi súťaživý. Očakávam, že náš tím bude vyzerať rovnako a že v tejto sezóne budeme bojovať o majstrovský titul.," uviedol Sokolovsky.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.