Striedačka Petra Tordu: Levice jasne dominovali, Interu nedovolili pomyslieť na zvrat

Publikované: 02.05.2021 Autor: Peter Torda

Krajčovič, Musil (Foto: Lukáš Droppan/facebook Levickí Patrioti)

Séria medzi Levickými Patriotmi a Bratislavským Interom mala od začiatku jasného favorita. Prvé dva zápasy semifinále potvrdili jasnú dominanciu levického družstva, keď Interu nedovolili viac menej nič a jasne dominovalo a strážilo si priebeh zápasov.

Pred tretím duelom bola otázka, ako sa k tomu hostia z Interu postavia. Už tréner Meleščenko nepriamo naznačoval, že družstvo potrebuje čarovnú paličku „Harryho Pottera“ na to, aby sa v dovtedy nevýraznej hre niečo zmenilo. Snažil sa týmto výrokom nabudiť hráčov, aby ešte zabojovali.

Hra interu v úvode zápasu nebola zlá, miestami to bol opäť ten starý dobrý Inter zo začiatku roka, keď hral kolektívne, rýchlo a s nasadením v obrane, hráči dodržiavali taktiku na oboch stranách ihriska a nebyť tak vysokej streleckej úspešnosti domácich spoza trojkového oblúka v prvom polčase, keď dokázali skórovať 11 úspešných trojkových pokusov pri 55% úspešnosti, mohli hostia pohodlne viesť v prvej časti hry a minimálne sa pokúsiť zdramatizovať sé­riu.

Všetko sa však zmenilo po prvých štyroch minútach tretej štvrtiny, keď Levičania ukázali, akou silou disponujú a tento úsek hry vyhrali 15:2. Opäť to bol Inter, ktorý sme mohli vidieť v poslednej dobe, kde väčšinu útočných situácii riešili Beručka s Lopezom, miestami na môj vkus až príliš individualisticky a sebecky. Množstvo útočných situácii hostí bolo riešených hráčmi individuálne, miesto nacvičených systémov, ktoré hostia hrali v predchádzajúcom období. Do toho sa pridali pokoj a istota domáceho družstva. Po 25 minútach bolo jasné o víťazovi série. Okrem Fuseka nebol hráč, ktorý by ma v drese Interu v poslednej dobe zaujal. Z družstva Interu išla v poslednom období čudná atmosféra z hráčov, čo sa prejavovalo vzájomnými reakciami, mimikou. Plus sa mi zdalo, akoby tréner Meleščenko v poslednom období stratil dôveru v niektorých zverencov.

Aj napriek vypadnutiu Interu treba povedať, že spolu s Prievidzou boli pre mňa pozitívnym prekvapením, po tom ako zle začali ligu. Po príchode trénera Meleščenka bola ich hra naozaj príjemná na pozeranie, výsledkom čoho bolo semifinále, v čo asi na Interi pred sezónou nedúfali.

Patriotom zas treba pogratulovať k postupu do finále, zároveň im popriať veľa šťastia a pre nás divákov čo najkrajší basketbal na pozeranie.

basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.