Moskovčania majú v play-off priemer 14 trojok na zápas, aj vďaka nim vedú 2:0

Publikované: 24.04.2021 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Daniel Hackett (Foto: euroleague.net)

V poslednom euroligovom finále, ktoré sa hralo 19. mája 2019, zvíťazilo CSKA Moskva nad Anadolu Efes 91:83. Ruský tím triumfoval aj vďaka výbornej streľbe spoza oblúka, keďže v spomínanom stretnutí o titul premenil 14 trojok.

Rovnaký počet úspešných trojok zaznamenalo CSKA v obidvoch play-off zápasoch proti Fenerbahce, pričom v prvom vyhralo 92:76 a v druhom 78:67. Na oblúku predvádza zatiaľ skvelé výkony taliansky tvorca hry Daniel Hackett, ktorý premenil 7 z 10 pokusov.

V Hackettovom prípade však nestoja za zmienku len trojkové pokusy. V základnej časti mal bodový priemer 8,8. V prvých dvoch súbojoch proti Istanbulčanom sa dostal na hodnotu 17. Smerom nahor šli tiež asistencie, kde si polepšil z 2 na 6.

Daniel Hackett je pamätníkom posledného finálového triumfu CSKA. Po ňom sa kostra tímu rozpadla, keďže lídri ako Hines, Rodriguez, Higgins či De Colo zamierili na nové adresy. Taliana sa to netýkalo, keďže pre neho to bola prvá sezóna v Moskve.

Pred začiatkom play-off si mnohí kládli otázku, aká bude sila ruského mužstva bez zraneného Nikolu Milutinova a Mika Jamesa, ktorého najprv klub suspendoval a neskôr uvoľnil. Moskovčania však základnú úlohu zvládli a vyhrali oba domáce zápasy.

Kľúčovou postavou súčasného tímu je práve Daniel Hackett, ktorý má po dvoch zápasoch Index rating 50, čo je tretie najvyššie číslo. V rebríčku efektivity sú vyššie ako Hackett už len Kevin Pangos 52 (Zenit) a Brandon Davies 58 (Barcelona).

„V druhom zápase bola kľúčová obrana, ktorú sme po zmene strán výrazne zlepšili. V prvom polčase sme inkasovali 42 bodov a v druhom oveľa menej. Súper však bojoval a držal sa v zápase. No držali sme spolu a podarilo sa nám zvíťaziť,“ skonštatoval Daniel Hackett.

Na strane hostí predviedol výborný výkon Marko Gudurič, ktorý nastrieľal 27 bodov. Srb bol ale jediný hráč Fenerbahce s dvojciferným počtom bodov. „Prehrávame 0:2 na zápasy, ale v sérii ich môže byť až päť, takže ešte o ničom nie je rozhodnuté. Takto sa na to pozeráme a veríme, že to ešte nie je koniec,“ uviedol Erdem Can, ktorý na lavičke zastupuje Igora Kokoškova.

Kouč CSKA Moskva Dimitris Itudis bol s výkonom svojich zverencov veľmi spokojný. „Som ich tréner, ale zároveň som aj ich najväčší fanúšik. Páčilo sa mi, ako pristúpili k zápasu a aké do neho dali srdce. Páčilo sa mi aj ich odhodlanie, a preto si zaslúžia pochvalu,“ poznamenal dvojnásobný víťaz Euroligy.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.