Takto zle ešte Real Madrid v play-off nikdy nehral, v druhom polčase si vytvoril antirekord

Publikované: 21.04.2021 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Nicolas Laprovittola (Foto: euroleague.net)

Basketbalisti Realu Madrid zaznamenali v základnej časti Euroligy 14 prehier, čo je zhodou okolností rovnaký počet ako v ostatných dvoch sezónach. Zatiaľ čo v ročníkoch 2018/19 a 2019/20 odohrali spolu 58 stretnutí, tentoraz zaznamenali 14 prehier v 34 súbojoch.

Najnepríjemnejšiu prehru pripravil Realu Madrid istanbulský klub Anadolu Efes, ktorý 30. marca triumfoval v hlavnom meste Španielska 108:83. Zverenci trénera Ergina Atamana vyhrali o 25 bodov, pričom až siedmi z nich nastrieľali na palubovke Realu dvojciferný počet bodov.

V Madride sa preto určite nepotešili tomu, že ich súperom v play-off bude práve Anadolu Efes. Prvý duel bol na programe v utorok a podľa očakávania sa skončil víťazstvom tureckého klubu. Istanbulčania síce v tomto prípade nedosiahli stovku, ale Real Madrid zdolali vyšším rozdielom ako naposledy.

Keď sa v aréne Sinan Erdem Dome ozval posledný klaksón, na tabuli svietil stav 90:63. V prvom polčase však nič nenasvedčovalo tomu, že domáci zvíťazia takýmto vysokým rozdielom. Po dvoch desaťminútovkách totiž vyhrávali len o štyri body 44:40.

Po zmene strán však tím Anadolu Efes predviedol výborný výkon na defenzívnej polovici, keď Realu Madrid povolil nastrieľať iba 23 bodov. Celkovo vyhrali Turci druhý polčas 46:23. Ako uvádza oficiálny web súťaže, v prípade Realu Madrid je to najhorší polčas v rámci play-off.

V roku 2010 narazil Real Madrid na Barcelonu a tá mu vtedy povolila 25 bodov. V utorňajšom stretnutí v Istanbule boli domáci oveľa efektívnejší, čo podčiarkuje rozdiel v celkovom Index ratingu. Na strane Anadolu Efes nájdeme číslo 109, Real Madrid sa dostal len na hodnotu 51.

Basketbalisti kráľovského klubu vystrelili 29-krát za dva body, ale premenili iba 11 pokusov. Ešte horšie sa im darilo pri trojkách, ktoré mali 10/33. „V prvom polčase sme hrali solídne, ale potom nás súper jasne prevýšil. V týchto zápasoch musíte vydržať v nasadení celých 40 minút,“ podotkol kouč Realu Pablo Laso.

Ten sa hneď na začiatku zápasu postaral o prekvapenie, keďže do základnej zostavy zaradil len 18-ročného Tristana Vukčeviča, syna bývalého basketbalistu Dušana Vukčeviča. Tínedžer strávil na hracej ploche 12 minút a 15 sekúnd, no do streleckej listiny sa nezapísal.

Na strane domácich nastrieľal najviac bodov francúzsky legionár Rodrigue Beaubois, ktorý zakončil zápas s 19 bodmi. Zdatne mu ale sekundoval v dobrej forme hrajúci pivot Sertac Sanli, ktorý pomohol istanbulskému tímu 16 bodmi, 8 doskokmi a 2 blokmi.

„Je skvelé, že sme vstúpili do play-off takýmto víťazstvom, ale stále je to len jeden zápas. Ak budeme aj v ďalších dueloch brániť tak ako teraz, som presvedčený o tom, že sa kvalifikujeme na záverečný turnaj Final Four. Ja sa cítim výborne, ale toto je tímový šport. O výhru sme sa pričinili všetci,“ uviedol Sertac Sanli.

basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.