Reprezentácii znova chýba Hruščáková, ani nereagovala na pozvánku

Publikované: 19.01.2021 Autor: Basket.sk

Žofia Hruščáková (Foto: TASR)

„Mám v pláne prísť na konci budúceho týždňa na zraz v Bratislave. Posledný ligový zápas odohráme v stredu 4. novembra doma proti ankarskej Cankayi. Na ďalší deň chcem docestovať nakrátko domov do Košíc. Verím, že mi to takto vyjde,“ hovorila Žofia Hruščáková na konci októbra pre denník Šport.

Basketbalistka tureckého Galatasarayu však do Amsterdamu neprišla. Ospravedlnila sa na poslednú chvíľu z rodinných dôvodov. Slovenky napokon uspeli aj bez nej, keď vyhrali dôležitý duel v Holandsku 84:64. Našu momentálne najlepšiu pivotku nahradila s jedenástimi bodmi veteránka Anna Jučenková.

Reprezentantky však nemajú ešte vyhrané. V Holandsku spravili dôležitý krok k postupu na majstrovstvá Európy. Ten treba dokončiť v „bubline“ Piešťanoch. V Diplomat aréne ich čakajú Maďarky (4. februára 2021 o 18:00 hod) a Holanďanky (6. februára 2021 o 17:30 hod).

Tréner reprezentácie Juraj Suja zverejnil so svojím tímom v pondelok nomináciu štrnástich hráčok, s ktorými počíta do kľúčových duelov. Jedenásť basketbalistiek bolo v Holandsku. Prekvapujúco však chýba Hruščáková, o ktorej nemáme informácie, či je zranená.

„Žofia Hruščáková sa nevyjadrila k pozvánke do národného družstva. Do širšieho kádra bolo oslovených 24 dievčat. 23 nomináciu prijalo, jedna ani nedopovedala,“ povedal nám k situácii Suja.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.