Jurčenková opäť v žlto-modrom drese: Tešila som sa na tento moment!

Publikované: 15.09.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

anka jurcenkova (Foto: Jäzva)

Po troch týždňoch tréningového procesu sa basketbalistky Young Angels Košice obliekli v pondelok podvečer konečne do zápasových dresov a hneď na úvod si zmerali sily s tímom pražskej Slávie.

Súperky z hlavného mesta krajiny našich západných susedov potvrdili kvalitu a pod košmi Angels Arény triumfovali o dvadsať bodov.

„My sme v prvom radi, že sme mohli v danej situácii odohrať prvý prípravný zápas po trojtýždňovej príprave,“ zdôraznil tréner košického tímu Radko Dvorščák. „Bolo cítiť, že Slávia je v úplne inej fáze prípravy a my ešte máme na čom pracovať. Boli agresívnejšie a zohratejšie. Nám chýbala aj väčšia bojovnosť a dievčatá ešte nedokázali načasovať veci, ktoré od nich vyžadujem. Všetky tieto veci však dokážeme postupne doladiť.“

Obnovenú premiéru v žlto-modrom drese absolvovala dvanásťnásobná majsterka Slovenska Anna Jurčenková. Na chrbte mala svoju tradičnú dvanástku. „Tá je predsa automaticky moja a na to som sa ani nikoho nepýtala!“ rozosmiala sa najväčšia hviezda súčasného tímu Young Angels. „Poviem pravdu, na toto stretutie som sa tešila. Ja som hrala za Košice vždy rada. Samotný zápas však bol trochu kostrbatý a bolo cítiť, že je to iba náš prvý duel v príprave. Musím si zvyknúť, že teraz je to o inom a hrám s babami, ktoré sa ešte iba učia. Chuť tam však bola a to je dôležité. Každý zápas by nás mal posúvať dopredu.“

Aj tréner Dvorščák vníma veľký priestor pre zlepšenie. To je však v prípade omladeného tímu pochopiteľné.

„Najviac ma teší to, že tieto dievčatá chcú hrať basketbal a chcú sa v ňom zlepšovať. Na tréningoch počúvajú pokyny a to je predpoklad pre celkový progres,“ upozornil nový hlavný tréner Young Angels.

Basketbaloví činovníci sa počas zápasu dozvedeli pozitívnu správu o zrušenia plánov na avizované opatrenia. Tie by totiž vyhnali divákov z hál a pre šport by boli likvidačné.

„To je pre nás pozitívna správa. Veríme, že Košičania ukážu svoju lásku k basketbalu a budú podporou pre tento mladý tím,“ pozýva Dvorščák fanúšikov basketbalu späť na tribúny. „Veríme, že sezóna bude a že bude dlhá. Základná časť sa začne 30. septembra a celá táto fáza bude pre nás v podstate prípravou a priestorom na prácu s mladými hráčkami. Podstatné je udržať ich pri basketbale a aby vytvárali pozitívne vzory pre ďalšie mladšie hráčky v klube.“

Prípravný zápas:

Young Angels Košice – BLK Slavia Praha 51:71 (12:26, 10:14, 16:18, 13:13)
Najlepšie strelkyne Košíc: Beráneková 11, Bartánusová 9, Jurčenková 8

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK