NBA vyšetruje Housa. Zlákal na izbu koronatesterku

Publikované: 11.09.2020 Autor: basket.sk Foto: TASR/AP

Danuel House

V zostave Houstonu Rockets vo včerajšom zápase proti Los Angeles Lakers, v ktorom Texasania ťahali za kratší koniec a v sérii prehrávajú už 1:3, opäť chýbal Danuel House.

Dôvodom nebola choroba, ani zranenie. Vedenie NBA ho dočasne suspendovalo po správach zámorských médií, podľa ktorých 27-ročný krídelník porušil prísne pravidlá „koronabubliny“ v Orlande.

House mal zlákať na izbu členku z lekárskeho tímu, ktorí testuje účastníkov play-off na COVID-19. Nemenovaná slečna mala v hráčskom hoteli stráviť noc.

Áno, nebude za nás hrať. Prebieha vyšetrovanie, viac vám k tomu nepoviem,“ stroho informoval pred štvrtým zápasom s Lakers kouč Houstonu Mike D’Antoni.

House nehral ani v treťom zápase – pre osobné dôvody. Solídny hráč z lavičky Rockets chýba, Harden s Westbrookom v ofenzíve na všetko nestačia.

NBA oznámila, že vyšetruje, ako sa slečna dostala cez ochranku a s kým sa v hoteli kontaktovala. Ako informuje portál TMZ, z jej pobytu v hoteli neexistuje kamerový záznam a preto ju nemožno spájať priamo s Houseom.

Podľa médií z USA nejde o prvý takýto prípad porušenia pravidiel bubliny, na ktoré NBA veľmi dbá. Hráčov sa zastal jeden z fanúšikov na twitteri, keď napísal: „Pozvať si ženu na izbu? Niet sa im čo diviť, v bubline sú už viac ako mesiac…“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK