Dudášová má nový klub. V kariére bude pokračovať v Poľsku

Publikované: 28.08.2020 Autor: basket.sk Foto: slezawroclaw.pl

Nikola Dudášová

Kariéra Nikoly Dudášovej bude pokračovať v Poľsku. Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka sa stala novou posilou poľského klubu Sleza Vroclav.

Sleza predstavila Dudášovú ako svoju prvú zahraničnú posilu pred novou sezónou. Tím vedie tréner Arkadiusz Rusin.

Dudášová začala kariéru v Piešťanoch, kde pôsobila šesť sezón. Najlepšie je vyšiel ročník 2016/17, počas ktorého mala priemery 7,7 bodu, 2,4 asistencie a 1,6 doskoku na zápas.

V drese Čajok sa zahrala aj v EuroCupe, Stredoeurópskej či Východoeurópskej lige. V základnej časti slovenskej ligy skončila s Piešťanmi päťkrát na druhom mieste, trikrát sa dostala do finále play-off.

Pred sezónou 2018/2019 sa presťahovala na západ do tímu Žabiny Brno, kde odohrala 30 ligových zápasov, 11 zápasov EWBL a 3 zápasy CEWL. S brnenským klubom postúpila až do finále, kde Žabiny nestačili na favorizovaný ZVVZ USK Praha.

Minulú sezóna strávila v Ružomberku, ktorý bol dominantný v slovenskej lige, keď do prerušenia sezóny kvôli pandémii vyhral všetkých 19 zápasov.

Dudášová prežila štatisticky najlepšiu sezónu, keď dosiahla priemery 11,4 bodu, 5,5 asistencie, 4,6 doskoku a 1,6 zisku na zápas.

Na palubovke sa najlepšie cítim na poste rozohrávačky, rada hrám v pick´n´roll situáciách a to je moja hlavná úloha na ihrisku. O klube mi veľa pozitívneho povedala Terézia Páleniková, ktorá tu hrávala. Podpísala som zmluvu so Slezou najmä preto, lebo som presvedčená, že to je dobrý krok pre môj rozvoj,“ uviedla Dudášová pre oficiálny klubový web.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.