Košičanky skompletizovali zlatý hetrik, kapitánka zasypala spoluhráčky darčekmi

Publikované: 15.07.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

Young Angels U13 Košice, Majster SR 2020 v kategórii Mladšie žiačky U13 (Foto: Jäzva)

Zlatá žatva klubu Young Angels Košice nekončí. Mladé Anjelky premenili v zisk zlata aj svoje piate júlové finále a už teraz je tak takmer isté, že budú najúspešnejším klubom finálových turnajov majstrovstiev Slovenska 2020.

Po starších mini žiačkach, žiačkach, kadetkách a juniorkách pôsobiacich v prvej ženskej lige, si pod košmi domácej Angels arény užili majstrovské oslavy aj mladšie žiačky.

Dve Tátošové boli viac ako Michalová

V súboji o bronz uspeli dievčatá zo Šamorína, ktoré si krôčik po krôčiku budovali náskok. Vyhrať dokázali prvé tri štvrtiny a Banskobystričankám už nestačil ani silný záver a dominantný výkon Veroniky Michalovej (17 bodov a 15 doskokov). Šamorín totiž potiahli Veronika a Linda Tátošové, ktoré sa postarali o 26 bodov víťazného celku.

Zlatý hetrik oslávia plážovým volejbalom

Finálový súboj sa niesol veľmi dlho v znamení vyrovnanosti. Súperky z Košíc a Trnavy sa naťahovali o každý bodík a basketbalistky zo slovenského Ríma živili svoje majstrovské nádeje až do konca tretej štvrtiny. Ešte 45 sekúnd pred jej koncom prehrávali iba o tri body. Premenené trestné hody Lenky Dubeckej a Kataríny Šedivej však zavelili do záverečného útoku na titul. V poslednej osemminútovke triumfovali dievčatá Young Angels 26:8 a vypuknúť tak mohli oslavy zlatého hetriku.

Sme veľmi šťastné, že sme získali titul aj tretíkrát v rade. Verili sme, že na to máme a doma sme to chceli vybojovať za každú cenu. Miestami to nevyzeralo najlepšie, ale nevzdávali sme sa a teraz môžeme oslavovať,“ usmievala sa so zlatou medailou na krku kapitánka majstrovského celku Lenka Dubecká. Ako ďalej priznala, pred súbojom proti Trnave čakala niečo iné. „Veru, mysleli sme si, že to bude ľahšie. Súperky však bojovali. Musím ich oceniť, pretože sa dostali prvýkrát na finálový turnaj a získali striebro. Je to určite krásny úspech. V poslednej štvrtine sme to však premenili na našu exhibíciu a skórovali sme z ľahkých pozícií. Tešíme sa zo zlatého hetriku a verím, že o rok z toho urobíme kvarteto.

Košickú kapitánku prebrala rana do hlavy

Hráčky Young Angels do 13 rokov podporili domácu zlatú žatvu a pre žlto-modrý klub pridali už piaty majstrovský titul v krátkom období.

Nechceli sme ostať v hanbe,“ zdôraznila najužitočnejšia hráčka Young Angels na turnaji. „Priznám sa, že som takéto ocenenie nečakala. Vo finále som začala veľmi zle, ale prebrala ma rana päsťou do hlavy. Bodov som nedala veľa, ale so svojim výkonom v druhom polčase som spokojná.

Ako správna kapitánka si pre svoje spoluhráčky pripravila hneď niekoľko majstrovských prekvapení. „Dostanú ich vonku pred halou. Sú to tričká, šampanské a torta. A jedno prekvapenie pripravili aj moji rodičia. V tejto chvíli sama netuším, čo to vlastne bude,“ pousmiala sa L. Dubecká.

Odmeny svojim zverenkám prisľúbil aj tréner Radko Dvorščák.

Spoločne s rodičmi určite niečo vymyslíme. Nebude chýbať detské šampanské a možno sa zabavíme na plážovom volejbale,“ naznačil tréner tímu Young Angels do 13 rokov. Na margo samotného finálového duelu pridal: „Tento zápas mal všetko, čo má vyvrcholenie sezóny mať. Bol to zaujímavý a dramatický zápas. Súperky hrali úžasný a veľmi bojovný basketbal. Nemali čo stratiť. Dostali nás pod tlak, čo sa nepodarilo veľa tímom. Prajem im, aby pracovali takto koncepčne aj ďalej. Mali sme tam aj horšie momenty, ale teší ma, že sme to zvládli. Veľmi sa tešíme z tohto úspechu, ale musíme pozerať dopredu. Pred nami je ešte veľmi veľa práce.

Zatiaľ čo Dvorščákove kolegyne Ivana Jalčová a Hana Jendrichovská oznámili po zisku titulov presun k iným kategóriám, on plánuje pokračovať s víťazným tímom aj naďalej. „S dievčatami sa mi pracuje dobre a ostanem pri nich rád. Viac ako tituly ma však zaujíma dlhodobá perspektíva. Chcem vychovať hráčky pre reprezentácie a seniorský basketbal. Tretí titul teda teší, ale dúfam, že dievčatá nestratia motiváciu a ostanú pri basketbale čo najdlhšie.

Trnavská spokojnosť

Tesne po samotnom finále bolo len ťažké rozoznať, ktorá strana vlastne zvíťazila. Dievčatá z Trnavy si užili veľké ovácie zo strany svojich najbližších a aj ony sa mohli právom cítiť ako víťazky.

My sme spokojné aj so striebrom. Vo finále sme sa samozrejme snažili bojovať až do konca, ale v závere to už nešlo. Celkovo to však bol pre nás parádny turnaj a možno sme ani nečakali, že to dotiahneme do finále. Ďakujem dievčatám za výborné výkony a teraz nás čaká dlhá cesta domov. Spríjemníme si ju rezňami a šampanským,“ pousmiala sa MVP turnaja Alexandra Remenárová.

MS mladších žiačok:

O bronz:

ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 45:50 (10:14, 10:12, 4:10, 21:14)
Najviac bodov: Michalová 17, Porubčanová 12, Kunzová a Šušová po 6 – V. Tátošová 14, L. Tátošová 12, Kovácsová 6

Finále:

BK AŠK Slávia Trnava – Young Angels U13 40:65 (6:9, 12:10, 14:20, 8:26)
Najviac bodov: Remenárová 18, Šarayová 6, Dorková 5 – Šedivá 15, Kaňúchová 14, Slivkárová 9
MVP tímov: Ema Dobrovodská (Trnava) – Lenka Dubecká (Košice)

MVP turnaja: Alexandra Remenárová (Trnava)

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia