Košické juniorky môžu postúpiť do basketbalovej extraligy žien

Publikované: 11.07.2020 Autor: Patrik Fotta Foto: Marián Ujco, zv-podujatia.com

Young Angels U19 Košice vs. ZŠ Zvolen-ŠKP 08 Banská Bystrica (Foto: Marián Ujco)

Basketbalistky Young Angels Košice U19 zvíťazili v prvom finálovom zápase spoločnej I. ligy žien a junioriek na palubovke Starej Turej 69:57. V nedeľu v Angels aréne je od 18.15 na programe odveta a v prípade, že zverenky trénera Jána Krajňáka zvíťazia, resp. neprehrajú o viac ako 12 bodov, získajú majstrovský titul a s ním extraligovú licenciu.

V ďalšej sezóne najvyššej súťaže žien by tak mohli po rokoch opäť pôsobiť dva košické tímy.

Predviedli najlepšiu štvrtinu v sezóne

Prvoligové kluby sa spočiatku spojeniu s juniorskou súťažou bránili.

„Vlaňajší ročník ukázal, že juniorky sú veľmi konkurencieschopné. Najmä naše dievčatá spolu s juniorkami z Banskej Bystrice. Tento rok sme navyše blízko toho, aby sme celú súťaž vyhrali. Zo Starej Turej si vezieme cenné víťazstvo o 12 bodov. Ak si to v nedeľu uhráme, získame nárok na postup do extraligy, čo v našom prípade nehrá dôležitú úlohu, ale už len samotná myšlienka, že to dievčatá dokázali je veľmi zaujímavá,“ povedal asistent trénera Young Angels Košice U19 Daniel Jendrichovský.

Vlani košické juniorky zvíťazili v Európskej dievčenskej basketbalovej lige (EGBL) a teraz majú na dosah ďalší veľký úspech.

„Je tam výborná partia, čo sa potvrdilo aj v prvom finále. Do polčasovej prestávky sme išli s dvojbodovým mankom, ale tretiu štvrtinu sme vyhrali 21:1, kedy obrana aj útok fungovali na jednotku. Bola to asi naša najlepšia štvrtina v celej sezóne. Triumf je o to krajší, že proti nám stáli až na jednu výnimku vekovo staršie hráčky. Niektoré dokonca vlani nastupovali v extralige za Piešťany,“ uviedol Jendrichovský.

Po rokoch dva košické tímy v extralige

Pre Košičanky je to paradoxná situácia, pretože zatiaľ nevedia, či sa im podarí poskladať extraligové družstvo a po nedeli môžu mať dokonca dve miestenky v najvyššej súťaži.

„Keďže to vyzerá, že medzinárodné súťaže sa až do konca roka konať nebudú, na zväze je alternatíva, že sa extraliga začne s väčším počtom družstiev a v januári sa zredukuje. Po rokoch by tak mohli byť dve košické družstvá v extralige. Ak by to tak bolo, určite ponecháme druhý tím s juniorkami. Bola by to pre mladé dievčatá možnosť ako získať skúsenosti proti extraligovým súperkám.“

2. zápas finále 12.7.2020 o 18:30 v Angels Aréne v Košiciach

YOUNG ANGELS U19 Košice – MBK Stará Turá

3. miesto pre Banskú Bystricu

Bronzové medaily získalo družstvo ZŠ Zvolen-ŠKP 08 Banská Bystrica, ktoré v dvojzápase zdolalo BK ŠK UMB Banská Bystrica najtesnejším rozdielom skóre 96:95.

Výsledok druhého zápasu:

ZŠ Zvolen-ŠKP 08 Banská Bystrica U19 (6) – BK ŠK UMB Banská Bystrica (5) 42:50 (21:28)

ZŠ Zvolen-ŠKP 08 Banská Bystrica U19, Bronzové v 1. lige žien a Junioriek U19 pre rok 2020 (Foto: zv-podujatia.com)
 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia