Slávny módny návrhár si uctí Kobeho pamiatku, jeho klub nastúpi v špeciálnych dresoch

Publikované: 13.02.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: olimpiamilano.com

Olimpia Miláno (ITA) v dresoch na počesť Kobeho Bryanta (Foto: olimpiamilano.com)

Pre taliansky klub Olimpia Milano sú príznačné dve farby: biela a červená. Tieto farby tvoria každú sezónu základ dresov, pričom v posledných rokoch sa k nim pridala aj čierna, ktorá je využívaná predovšetkým v Eurolige.

V Talianskom pohári, ktorý sa začína dnes, sa však Milánčania predstavia vo farbách, ktoré nikdy predtým nepoužili. Vedenie Olimpie sa totiž rozhodlo, že využije záverečný turnaj Final Eight k spomienke na zosnulého Kobeho Bryanta. V prvom zápase proti tímu Vanoli Cremona (hrá sa o 18.00 h v Pesare) budú hrať basketbalisti milánskeho klubu vo fialových dresoch. Na ďalšie stretnutia budú pripravené náhradné žlté dresy. Milánčania tak použijú farby klubu Los Angeles Lakers, v ktorom Kobe Bryant strávil celú svoju kariéru.

S výrobou špeciálnej edície nebol najmenší problém, keďže dresy produkuje firma majiteľa klubu, ktorým je slávny módny návrhár Giorgio Armani. „Rozhodli sme sa spraviť unikátne a symbolické gesto: pre túto príležitosť sa odkláňame od našich tradičných farieb a použijeme tie, ktoré boli v minulosti na palubovke úzko späté s Kobem Bryantom. Bol to hviezdny hráč, ktorý počas svojej legendárnej kariéry inšpiroval milióny atlétov po celom svete. Navyše začínal tu v Taliansku. Týmto spôsobom mu chceme poďakovať za všetko, čo spravil pre svetový basketbal,“ povedal Giorgio Armani pre klubový web.

Krok Olimpie Miláno mnohých fanúšikov potešil, keďže Kobe Bryant bol istý čas súčasťou lombardského klubu. V decembri 1999 ako 21-ročný odkúpil 50-percentný podiel, no keďže v tom čase hrával za Los Angeles Lakers, nemohol byť prítomný v Taliansku. Kompetencie preto získal jeho otec Joe, ktorý sa stal viceprezidentom klubu. Bryantovci však vlastnili podiel v klube len desať mesiacov, potom prišlo v Miláne k zásadným zmenám. Situácia v klube sa stabilizovala až v roku 2008, keď sa majoritným vlastníkom stal Giorgio Armani. Ten basketbal zo srdca miluje a napriek tomu, že má už 85 rokov, navštevuje každý zápas.

Všetky dresy, ktoré Milánčania použijú počas záverečného turnaja Final Eight v Pesare, pôjdu následne do dražby a peniaze z nej poputujú do fondu MambaOnThree, ktorý bol vytvorený na to, aby finančne podporil rodiny zasiahnuté tragédiou, ktorá sa udiala 26. januára v Los Angeles.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK