Fredette predviedol najlepší výkon od príchodu do Európy, posila z Číny ho však zatienila

Publikované: 10.01.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

AX Armani Exchange Milano (ITA) vs. Panatinaikos Opap Atény (GRE), Jimmer Fredette (32) (Foto: euroleague.net)

Americký basketbalista Jimmer Fredette, ktorý pred začiatkom sezóny podpísal s Panathinaikosom zmluvu na dva roky, sa podľa očakávania zaradil medzi najlepších strelcov v Eurolige. V priemere na zápas zaznamená 15 bodov.

V európskom pohári číslo jeden to nie je najvyššie číslo, avšak Fredette sa môže pochváliť výbornou úspešnosťou. Momentálne patrí do elitného klubu strelcov 50–40–90, keďže má nasledovné čísla: 51,2% (dvojky), 45% (trojky), 95,6% (trestné hody). Vo včerajšom zápase na pôde Olimpie Miláno predviedol Američan svoj najlepší strelecký výkon, pričom zaznamenal svoje sezónne maximum v počte bodov. Talianskemu klubu dal 28 bodov a za zmienku stojí fakt, že 27 ich zaznamenal z poľa. Iba jeden dosiahol z čiary trestného hodu.

Jimmer Fredette však nemal po záverečnom klaksóne dôvod na radosť, keďže Panathinaikos prehral na pôde Olimpie Miláno 87:96. „Nerobili sme to, čo sme mali robiť. Súper mal k dispozícii až príliš veľa voľných pozícii a z nich dokázal skórovať. Nezostáva nám nič iné, len mu zagratulovať a začať ešte tvrdšie pracovať. Teraz máme pred sebou dva zápasy na domácom ihrisku a v nich musíme uspieť. Je však potrebné, aby sme zlepšili obranu a prechodovú fázu,“ povedal po zápase Fredette, ktorý síce premieňal v aréne Mediolanum Forum ťažké strely, no domácim dopomohol k tomu, aby sa dostali do laufu.

V závere tretej štvrtiny sa s loptou vybral pod kôš, kde ho však zablokoval takmer o desať centimetrov nižší rozohrávač Keifer Sykes. Jimmer Fredette cítil krivdu a u rozhodcu začal reklamovať spomínaný zákrok, ktorý sa podľa neho mal pískať. No keďže to nebolo prvýkrát, čo si v zápase pustil ústa na špacír, rozhodca ho odmenil technickou chybou, po ktorej sa musel ísť Fredette upokojiť na lavičku. Milánčania v tom čase viedli 67:55. Po tecnickej chybe mali domáci k dispozícii trestný hod a následne aj loptu z boku. Trestný hod premenili a následne sa spoza oblúka presadil práve Sykes, takže v priebehu niekoľkých sekúnd zaznamenal milánsky tím štyri body a dostal sa do vedenia 71:55.

Zbytočná technická chyba v podaní Jimmera Fredetta bola míľnikom pre jeho krajana Keifera Sykesa, ktorý v prvom polčase dal iba dva body. Po zmene strán však zabral a napokon zakončil zápas so 17 bodmi, ktorými pomohol k cennej výhre. Pre Sykesa to bol len druhý zápas v Eurolige, keďže do Milána prišiel v samom závere uplynulého kalendárneho roka. Na začiatku sezóny hrával tento Američan v čínskej lige za tím Kuang-čou Loong Lions. „Tento výsledok je dôležitý, pretože sme v oboch dueloch dokázali Panathinaikos zdolať. V prípade, že by sme zakončili základnú časť s rovnakou bilanciou, boli by sme vo výhode,“ skonštatoval kouč Milánčanov Ettore Messina.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.