Podľa Merešša rozhodla širšia rotácia a koncentrovanosť, Johnson hovoril o doskakovaní

Publikované: 09.01.2020 Autor: Karolína Vrabcová Foto: fb bkzilina

BK Slávia Žilina vs. Iskra Svit, Jakub Merešš (10) (Foto: fb bkzilina)

V tabuľke sa držia bok po boku a podobný priebeh mal aj ich vzájomný súboj. Reč je o piatej Žiline a šiestom Svite. Obaja súperi zohrali v stredu večer vyrovnanú partiu. Šťastnejší koniec mala pre domácich žlto-zelených, ktorí zvíťazili 86:82.

Na to, ako prebiehalo stretnutie dvoch tabuľkových susedov sme sa spýtali najskôr domáceho Jakuba Merešša. „Hrali sme so Svitom vyrovnanú partiu. Počas zápasu sme si vytvorili mierny náskok, ktorý sa nám podarilo udržať celé stretnutie a to nám pomohlo k víťazstvu,“ zhodnotil najproduktívnejší hráč Žiliny v stretnutí. Dvadsaťtriročný basketbalista v ňom dosiahol 18 bodov. K nim pridal aj štyri doskoky a dve asistencie.

Vo vyrovnaných stretnutiach vždy rozhodujú detaily. Podobne to bolo aj včera v Žiline. „Rozhodujúce bolo, že sme až na menšie zaváhania hrali koncentrovane celých štyridsať minút. Takisto nám pomohla aj širšia rotácia,“ myslí si Merešš.

BK Slávia Žilina vs. Iskra Svit, Jakub Merešš (10) (Foto: fb bkzilina)

Cesta k víťazstvu Žiliny nebola jednoduchá. Svit robil domácim často problémy. Čím bol súper taký nebezpečný? „Určite agresívnou obranou. Mali po našich stratách rýchle protiútoky, z čoho ťažili celý zápas,“ pokračoval Merešš. Na palubovke bolo cítiť aj to, že išlo o stret medzi súpermi, ktorí v tabuľke susedia. „Tento fakt sa odzrkadlil aj na výsledku. Svit má kvalitný tím, čo dokázal aj vo včerajšom stretnutí,“ chválil súpera dvojmetrový basketbalista, ktorý na chrbte nosí číslo desať.

Napriek víťazstvu nechcú žlto-zelení zaspať na vavrínoch. Neustále chcú svoju hru vylepšovať. „Musíme sa zlepšiť z každej stránky, ak chceme uspieť aj v ďalšom zápase v Leviciach,“ dodal Merešš. Len doplňme, že tento zápas je na programe už túto sobotu.

BK Slávia Žilina vs. Iskra Svit, Isaiah Johnson (5) (Foto: fb bkzilina)

Johnson: Kľúčovým faktorom bolo doskakovanie

Na zhodnotenie zápasu sme oslovili aj zástupcu zdolaného tímu. Svoj názor nám poskytol najproduktívnejší hosťujúci hráč Isaiah Johnson. „Z môjho pohľadu to bolo stretnutie, v ktorom sme mali dobrú šancu na víťazstvo, ak by sme zostali koncentrovaní a hrali tvrdo v obrane,“ skonštatoval americký rozohrávač. Johnson svoje štatistiky včera vylepšil 24 bodmi, ku ktorým pripojil aj 4 doskoky a 7 asistencií.

Kým Jakub Merešš hovoril o tom, že rozhodujúcim faktorom bola koncentrácia a širšia rotácia domácich, Isaiah Johnson to videl trochu inak. „Kľúčovým faktorom bolo doskakovanie. V tomto smere súper odviedol skvelú prácu, najmä čo sa týka útočného doskoku. To mu pomohlo k víťazstvu.“

Dvadsaťšesťročný Američan nerobil z prehry žiadnu tragédiu. Vo Svite už teraz myslia na ďalšieho súpera. V sobotu si na domácej palubovke zmerajú sily vo východniarskom derby so Spišskou Novou Vsou. „Musíme sa sústrediť na to, aby sme sa zlepšovali v každom aspekte hry,“ zakončil Johnson.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.