Určili sme top hráčov prvej polovici sezóny. Nestratili sa ani Slováci

Publikované: 20.12.2019 Autor: Michal Bakaj Foto: Lukáš Droppan, Daniel Faix, Ladislav Szibilla a Vladimír Dorňák

Šimon Krajčovič (5), Patriori Levice, Jalen Nesbitt (7), Iskra Svit a Mike Caffey (5), BKM Lučenec (Foto: Basket.sk)

Dohrávkou Prievidza – Svit sa skončila prvá polovica základnej časti SBL a nastal čas bilancovania. Pozrite sa, kto podľa nás zatiaľ patrí do najlepších tímov sezóny.

PRVÝ TÍM SEZÓNY (All-SBL First Team)

Patrioti Levice vs. BKM Lučenec, Mike Caffey (5) (Foto: Lukáš Droppan)

MIKE CAFFEY (Lučenec)

O hráčovi, ktorý je produktom kalifornskej Long Beach State, išli pozitívne referencie už pred jeho príchodom do SBL.

Šikovný rozohrávač ťahá najpríjemnejšie prekvapenie sezóny Lučenec k umiestneniu v top štvorke. Vyniká veľmi dobrou streľbou a solídnym prehľadom v hre. V priemere má 19,4 bodu, 5,6 asistencie, 4,4 doskoku a 2,5 zisku na zápas.

Patrioti Levice vs. mmcité1 Basket Brno (CZE), Šimon Krajčovič (5) (Foto: Lukáš Droppan)

ŠIMON KRAJČOVIČ (Levice)

Ak by sme sa pozerali len na čísla, bol by na tomto mieste Eric Nottage. Krajčovič nemá také štatistiky ako rozohrávač Spišskej Novej Vsi, ale nás zaujal iným spôsobom. Po slabšom vstupe do sezóny vygradoval svoje výkony.

Okrem toho, že úspešne diriguje rozohrávku Levíc, patrí medzi najlepších obrancov v lige. Patrioti pod taktovkou svojho floor generála odohrali výborný november a zaznamenali šesť ligových výhier za sebou. Navyše sa im darilo aj v Alpsko-jadranskom pohári, kde s bilanciou 5–1 postúpili do play-off.

Iskra Svit vs. Patrioti Levice, Jalen Nesbitt (7) (Foto: Daniel Faix)

JALEN NESBITT (Svit)

Vo Svite už niekoľko rokov ukazujú, že pri výbere legionárov majú dobrý skauting i šťastnú ruku. Spolu s Johnsonom a Carrom v tejto sezóne žiari pod Tatrami Jalen Nesbitt.

Atletický krídelník predvádza nielen efektné smeče, ale aj kvalitnú obranu. Jeho priemery na zápas majú hodnoty 17,9 bodu, 8,1 doskoku a 2,3 zisku.

MBK Baník Handlová vs. Iskra Svit, Aleksandar Radukič (0) (Foto: Ladislav Szibilla)

ALEKSANDAR RADUKIČ (Handlová)

Keďže elitní centri v našej lige chýbajú alebo sú zranení, vybrali sme do zostavy dvoch power forvardov. Prvým z nich je handlovský Aleksandar Radukič.

So štatistikou 20,2 bodu na zápas je jediným hráčom v lige, ktorý dáva v priemere viac ako 20 bodov na stretnutie. Podkošový hráč z Bosny a Hercegoviny má aj 9,4 doskoku na zápas.

Inter Bratislava vs. MBK Rieker COM-therm Komárno, Lee Skinner (34) vs. Miles Bowman jr. (33) (Foto: Vladimír Dorňák)

MILES BOWMAN JR. (Komárno)

Jediný svetlý moment, ktorý môže tešiť fanúšikov posledného Komárna, je hra Milesa Bowmana Jr. Americký legionár pôsobil na slovensko-maďarskom pohraničí aj v sezóne 2017/18 a už vtedy patril medzi najlepších zahraničných hráčov v súťaži.

Aj v aktuálnom ročníku predvádza výborné výkony. S priemermi 18,6 bodu a 11,1 doskoku na zápas patrí medzi lídrov SBL v oboch štatistikách.

DRUHÝ TÍM SEZÓNY (All-SBL Second Team)

Eric Nottage (Spišská Nová Ves), Tomáš Mrviš (Handlová), Ibrahim Durmo (Prievidza), Lee Skinner, Michal Baťka (obaja Inter)

BC Prievidza vs. Patrioti Levice, Ibrahim Durmo (23) a tréner Tihomir Bujan (Foto: Ladislav Szibilla)

NAJLEPŠÍ NOVÁČIK

IBRAHIM DURMO (Prievidza)

Mená ako Gačeša, Guillory či Delič fanúšikovia už poznali, ale keď Prievidza predstavila medzi legionárskymi posilami Ibrahima Durma, takmer nikto nevedel o koho ide.

Dvadsaťdvaročný univerzál z Bosny a Hercegoviny vlietol do SBL ako víchor a udivuje svojou efektivitou. Na priemery 14,6 bodu a 8,2 doskoku mu stačí len 26 minút na zápas. Aj preto patrí medzi najlepších hráčov v hodnotení užitočnosti.

Iskra Svit vs. MBK Handlová, Adam Monček (10) (Foto: Daniel Faix)

NAJLEPŠÍ SLOVENSKÝ NOVÁČIK

ADAM MONČEK (Svit)

Mladý rozohrávač, ktorý začiatkom novembra oslávil 19. narodeniny, presvedčil manažment Svitu o svojich kvalitách a dostáva solídnu extraligovú minutáž.

Odchovanec košického basketbalu trávi na palubovke v priemere 26 minút. V prvej polovici sezóny stihol predviesť niekoľko veľmi dobrých výkonov. Proti Spišskej Novej Vsi zaznamenal 11 bodov, 9 doskokov a 8 asistencií, proti Komárnu pridal k 15 bodom aj 7 asistencií.

BKM Lučenec - KK Pula 1981 (CRO), tréner Peter Jankovič (Foto: Daniel Faix)

NAJLEPŠÍ TRÉNER

PETER JANKOVIČ (Lučenec)

V minulej sezóne fackovací panák, v tej aktuálnej seriózne mužstvo bojujúce o popredné priečky. V Lučenci urobili po uplynulom ročníku rázne zmeny, veľmi dôležitou bol príchod trénera Petra Jankoviča.

Bývalý kouč košických Good Angels plynule zvládol prechod od ženského k mužskému basketbalu. V Novohrade dokázal skĺbiť legionársky talent so slovenskou bojovnosťou a z tímu urobil dobre fungujúci celok.

BKM pod jeho vedením dokázal zdolať Inter, vyhral v Prievidzi, Leviciach či vo Svite. Aktuálne mu patrí druhé miesto v tabuľke.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia