Publikované: 12.11.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: fiba.basketball

Pécs VSK-Veolia (HUN) vs. Inter Bratislava, Goran Bulatovič (10) a radosť po víťaznej strele (Foto: fiba.basketball)

Basketbalisti Interu Bratislava potrebovali nutne vyhrať na palubovke Pécsu, aby sa udržali v hre o postup zo skupiny Európskeho pohára FIBA. Do zápasu vstúpili zle, prvú štvrtinu prehrali o jedenásť bodov a zdalo sa, že domáci budú dominovať. Zverenci trénera Aramisa Nagliča sa rýchlo vrátili do stretnutia a ukázali maďarskému klubu, že si trúfajú na úspech.

Domáci si udržiavali v závere mierny náskok, ale Inter duel otočil. Štrnásť sekúnd pred koncom vyhrával 92:91 a neúspešnú strelu Dávida Abrháma doskočil Michal Baťka, prihral Goranovi Bulatovičovi, ktorý musel vystreliť za tri body, keďže lopta po Abrhámovej strele sa nedotkla obrúčky a na útok mali bratislavský klub len sekundu. Následne interisti faulovali a Andras Rujak premenil oba trestné hody. Loptu vtedy zobral do rúk Bulatovič, predribloval celé ihrisko a zároveň s klaksónom cez dvoch brániacich hráčov rozhodol o výhre Interu 94:93.

V poslednom útoku sme chceli zahrať útok na Kennetha Funderburka, ktorému sa veľmi darilo, ale bránili ho dvaja hráči súpera, lopta išla na mňa a na šťastie mi vyšiel posledný dvojtakt,“ povedal nám hrdina obhajcov slovenského titulu.

Rozhodla bojovnosť

Skúsený rozohrávač pridal svoj pohľad, prečo so spoluhráčmi uspeli. „Bojovali sme do konca, to bolo rozhodujúce. Nevzdali sme sa počas celých štyridsiatich minút. Najmä po prvej štvrtine, ktorú sme odohrali veľmi zle. Pécs hral výborne, mali skvelú úspešnosť za tri body, čo sa veľmi ťažko bránilo,“ pokračoval.

V drese Interu hrali v ofenzíve dobre viacerí hráči. Znova bol líder skvelý Funderburk, ktorý dal 30 bodov, mal 8 doskokov a 8 asistencií. Bulatovič pridal 13 bodov, tri doskoky a tri asistencie. Michal Baťka dal 14 bodov, Lee Skinner pridal 12 a 8 doskokov a do dvojciferných čísiel sa dostal ešte dvanásťbodový Domagoj Bubalo.

Cenná výhra znamená pre slovenský klub veľa. „Stále si udržujeme šancu na postup zo skupiny. Máme dva zápasy doma, všetko bude záležať na nás. Máme to vo svojich rukách,“ povedal bojovník Bulatovič, ktorý znova drel hlavne pre tím.

Pécs VSK-Veolia (HUN) vs. Inter Bratislava, Kenneth Funderburk (0) (Foto: fiba.basketball)

Pozitívne, že zvládli aj prestrelku

„Vždy sa snažím spraviť všetko, čo odo mňa tréner požaduje. Som už jedným z najstarších hráčov a chcem pomôcť aj mladším spoluhráčom,“ hovoril líder bratislavského klu­bu.

Inter uspel v prestrelke, ale takýmto spôsobom nechce hrať. „Určite to nie sú zápasy, aké chceme hrať. Nesmieme dostávať toľko bodov. Na druhej strane je dobré, že aj v podobne ofenzívne ladenom stretnutí dokážeme nájsť cestu k víťazstvu. Musíme dať teraz všetko do toho, aby sme vyhrali doma ďalší zápas s holandským Leidenom a potom uvidíme, ako veľká je šanca na postup,“ dodal Goran Bulatovič.

Interisti sa vďaka utorňajšiemu úspechu v neúplnej tabuľke dostali na druhé miesto. Ďalší duel zverencov Aramisa Nagliča je na programe doma, v bratislavskej Eurovia aréne privítajú v stredu 20. novembra o 18.00 h holandský Leiden.

Európsky pohár FIBA 2019/20

A-skupina:

Pécs VSK-Veolia – Inter Bratislava 93:94 (52:54)
Najviac bodov Pécsu: Budimir 20, Horti a Rujak po 16
Zostava a body Interu: Funderburk 30, Baťka 14 Bulatovič 13, Skinner 12, Abrhám 3 (Bubalo 12, Ihring 5, Alcegaire 3, Körner 2)
TH: 25/20 – 7/4, fauly: 20 – 22, trojky: 11 – 12, štvrtiny: 36:25, 16:29, 21:21, 20:19, rozhodovali: Bijedič (BaH), Rohacky (Rak.), Jovanič (BaH), 1900 divákov.

basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

14 Orlando Magic 11/11 50,00%
15 Minnesota Timberwolves 10/11 47,62%