Piešťany na záver turnaja EWBL s výpraskom od Žabiny Brno

Publikované: 06.10.2019 Autor: Tomáš Horký Foto: piestanskecajky.sk

Piešťanské Čajky (Foto: piestanskejcajky.sk)

Piešťanské Čajky vstúpili do novej sezóny Európskej basketbalovej ligy žien EWBL víťazstvom. Na prvom turnaji v Brne zdolali v úvodnom stretnutí ruské Dynamo Moskva o desať bodov 63:53.

Čajky nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, len s ôsmymi hráčkami. Úvodná štvrtina im príliš nevyšla, keď ju prehrali 12:20. Do polčasu však ešte dokázali otočiť skóre vo svoj prospech.

Piešťankám sa vydarila aj tretia perióda, ktorú vyhrali 24:12 a do poslednej časti šli s 15 bodovým náskokom. V poslednej desaťminútovke Dynamo ešte dokázalo znížiť, no Čajky žiadnu drámu nedovolili a svoje vedenie si postrážili až do konca stretnutia.

Čajkám sa darilo aj v sobotu, keď zdolali ruský klub NIKA Syktyvkar (60:53). V nedeľu už z toho výhra nebola, Piešťany nestačili na domáce Žabiny Brno a prehrali vysoko 37:71.

Turnaj EWBL – Brno

PIATOK

Piešťanské Čajky – Dynamo Moskva (RUS) 63:53 (12:20, 29:26, 53:38)
Piešťanské Čajky: Hamilton-Carter 20, January 17, Tetemondová 12, Deptová 7, Hašková 2 (Tadić 3, Bidikuindila 2, Dovčíková), Tréner: R. Kucsa.

SOBOTA

NIKA Syktyvkar (RUS) – Piešťanské Čajky 53:60 (24:35)
Najviac bodov: Buriková 15, Polujanovová 9 – Tetemondová a January po 14, 56 divákov

NEDEĽA

Basket Žabiny Brno – Piešťanské Čajky 71:37 (29:13)
Najviac bodov: Matuzonyteová a Vačková po 12, Vondráčková 9 – Hamiltonová Carterová 13, Hašková 8, Tadičová 7, 195 divákov.

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.