YOUNG ANGELS ostávajú pre halu naďalej v neistote, trénujú na Palackého

Publikované: 01.10.2019 Autor: Patrik Fotta Foto: Jäzva

Michaela Balážová (11), YOUNG ANGELS Košice (Foto: Jäzva)

Basketbalistky Young Angels Košice vstúpili do novej extraligovej sezóny víťazstvom 74:69 nad Šamorínom. Za sebou majú košické basketbalistky aj duel na palubovke Piešťan, kde v predohrávke 4. kola podľahli domácim 51:69. Už v sobotu čaká zverenky trénerky Zuzany Žirkovej prvý zápas na domácej palubovke. Zatiaľ však nie je isté, či sa odohrá v Angels aréne alebo v inej hale.

Košičanky aktuálne trénujú v hale na Palackého, ktorá by sa mohla stať ich dočasným domovským stánkom. Definitívne rozhodnutie má padnúť už v najbližších dňoch.

V Piešťanoch im ušiel začiatok

Víťazstvo nad Šamorínom malo pre košické basketbalistky špeciálnu príchuť. Práve proti spomínanému súperovi totiž anjelky vlani podľahli v boji o bronzové medaily.

Keď sme prišli do šatne, kde sme minulý rok končili sezónu, nemali sme na to pekné spomienky. Povedali sme si však, že je čas im to vrátiť. Spočiatku sme sa nevedeli vyrovnať s veľkou agresivitou súpera. U nich sa hrá vždy veľmi ťažko, čo sa potvrdilo, keď sme viedli o desať bodov a dokázali to stiahnuť. Napokon sme to ale udržali a sme radi, že sa nám podarilo úspešne vstúpiť do sezóny víťazstvom,“ povedala Michaela Balážová, ktorá v stretnutí nastrieľala 15 bodov.

V Piešťanoch nastúpili košické basketbalistky proti súperovi s najvyššími ambíciami, no napriek prehre 51:69 svojím výkonom nesklamali.

Tri tretiny bol zápas celkom vyrovnaný, ale na začiatku sme spravili veľké množstvo chýb, ktoré súper potrestal a bodovo nám ušiel. Myslím si, že to bolo zlomové a už sme nedokázali ich náskok stiahnuť,“ uviedla Balážová.

Čakajú, čo im povedia tréneri

V sobotu čaká na „anjelky“ úvodný domáci duel, v ktorom privítajú úradujúce majsterky z Ružomberka.

„V prvom rade musíme dodržiavať pokyny od trénerky. Ak si budeme pomáhať a hrať ako jeden tím myslím si, že s nimi môžeme odohrať dobrý zápas bez ohľadu na výsledok,“ skonštatovala Balážová, ktorá potvrdila, že hráčky stále nevedia, kde sa spomínané stretnutie odohrá.

Čakáme, čo nám povedia tréneri. Zatiaľ nevieme, či sa vrátime do Angels arény, alebo ako to napokon bude. My by sme sa tam samozrejme vrátili rady, keďže je to náš domovský stánok. Bola by to škoda, keby sme museli hrať inde.

Košičanky už aktuálne trénujú v hale, ktorá by sa v prípade nutnosti odsťahovania z Angels arény mala stať ich dočasným domovom.

Trénujeme na Palackého. Samotná hala je fajn, ale problémom je palubovka, ktorá je v zlom stave. Ak by sa to dalo dokopy, bolo to by super. Je to však komplikované, keďže by sme potrebovali hrať na výnimku, kvôli nedostatočným výbehom za čiarami. Uvidíme teda, ako to celé dopadne.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV