Páleníková prerušila kariéru, k basketbalu sa vráti až 100% zdravá

Publikované: 24.09.2019 Autor: Marta Brliťová Foto: slezawroclaw.pl

Terézia Páleníková (33), Sleza Vroclav (BLK, POL) (Foto: slezawroclaw.pl)

Reprezentantka Terézia Páleníková zo zdravotných dôvodov prerušila aktívnu kariéru. S poľskou Slezou Wroclaw po vzájomnej dohode rozviazala zmluvu a k basketbalu sa nevráti, kým nebude opäť zdravá.

„Závažnejší problém mám s tráviacim ústrojenstvom a momentálne podstupujem liečbu, ktorá sa viaže na Bratislavu a preto som doma,“ začala 24-ročná Páleníková. „Pôvod ochorenia siaha až do minulej sezóny. V januári som mala prvé príznaky.“

Reprezentačná krídelníčka potrebovala mesačnú pauzu na liečenie a pred play-off sa k tímu opäť pridala. S Wroclawom napokon skončila v semifinále. „Problémy sa vrátili začiatkom augusta v oveľa väčšej intenzite. Napriek tomu som sa snažila trénovať a pripravovať sa na sezónu,“ vysvetľuje 178 centimetrov vysoká Bratislavčanka.
Terézia Páleníková (33), Sleza Vroclav (POL)

V druhej polovici augusta sa môj stav rapídne zhoršil a museli ma hospitalizovať. Po dvoch týždňoch strávených v nemocnici sa napokon môžem liečiť doma.

Ukončenie spolupráce so Slezou Wroclaw iniciovala Páleníková. „Keďže som nedokázala povedať, na akú dlhú dobu budem indisponovaná, dohodla som sa s klubom na rozviazaní zmluvy. Cítila som, že je to takto z mojej strany voči klubu korektné,“ upresnila bývalá hráčka BK Petržalka a Piešťanských Čajok.

Terézia Páleníková (33), 1KS Šleza Vroclav (POL) (Foto: Archív (tp))

Opätovný rozbeh dobre začatej kariéry je zatiaľ otázny. „Pokiaľ sa nedám zdravotne 100% do poriadku, tak basketbal hrať nezačnem,“ uviedla 3. najlepšia basketbalistka Slovenska za rok 2018. „Najbližší mi pomohli prejsť si tým najhorším. Za to som im veľmi vďačná,“ uzavrela s úsmevom Páleníková.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.