Košickí basketbalisti ovládli domáci turnaj, opory budú rásť v najvyššej súťaži

Publikované: 08.09.2019 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

KB Slávia TU Košice - UVL Košice, Slávia Cup (Foto: Jäzva)

Basketbalisti tímu KB Slávia Košice zakončili prípravu na novú prvoligovú sezónu prvenstvom na domácom turnaji Slávia Cup. Býci zdolali postupne Tydam Košice, Akademik Prešov, Akadémiu Kiss Lebke z Budapešti a na záver aj UVLF Košice.

„V rámci prípravy na novú sezónu nám tento turnaj padol vhod. Bohužiaľ sa boríme s nedostatkom hráčov a príprava neprebehla podľa mojich predstáv,“ rozhovoril sa tréner Slávie Juraj Gacík.

Z pohľadu turnaja Slávia Cup ho zaujímal predovšetkým súboj proti prešovskému Akademiku. Tím vystupujúci ako béčko Iskry Svit je totiž priamym súperom Košičanov v prvej lige.

„Teší ma, že sme ten zápas vyhrali a zaujímavý bol pre nás i súboj proti Budapešti. Našim cieľom bolo vyhrať turnaj a vyskúšať si nejaké veci. Po tejto stránke som spokojný,“ pokračoval košický kormidelník, ktorého káder opustilo po minulej sezóne viacero hráčov. Dôvodmi boli školské a pracovné povinnosti. Pivot Filip Duda ukončil kariéru.

„Do sezóny tak pôjdeme s mladším kádrom a čaká nás práca na viac rokov. Budujeme na vlastných odchovancoch a do kádra zapracúvame i nádejných kadetov,“ popísal filozofiu Slávie TU Juraj Gacík.

Z tréningového procesu Košičanov vypadnú aj opory Adam Monček a Filip Tchúr. V tomto prípade však ide o posun do lepšieho, pričom „Býkom“ budú naďalej k dispozícii. Tchúra si vyhliadla Spišská Nová Ves, Mončeka Svit.

„Budú mať kvalitnejšie tréningy a budú sa môcť zlepšovať v najvyššej súťaži. Pre nás je to len dobré a určite nám pomôže, ak sa budú zlepšovať,“ okomentoval letné posuny dvojice zverencov Gacík.

Talentovaný 18-ročný rozohrávač Adam Monček trénuje s Iskrou Svit už od 5. augusta a ponuku spod Tatier vníma ako šancu pre kariérny posun.

„Cením si ponúknutú príležitosť. Dôležité však pre mňa bolo aj to, že popri tom môžem hrávať naďalej aj za Košice. Tu som doma a jedného dňa by som chcel byť pritom, ako vrátime tomuto mestu extraligu,“ pousmial sa Monček, ktorý je pripravený zabojovať o miesto v zostave s výrazne skúsenejšími spoluhráčmi. „Zabojujem o každú minútu. Myslím si, že šancu zahrať si určite mám. Vo Svite je totiž výborný tréner, ktorý mi dáva priestor. Uvidíme, ako to pôjde. Pre mňa je to každopádne veľká motivácia.“

V novej sezóne tak bude Monček bojovať na dvoch frontoch. Prioritu bude mať samozrejme účinkovanie v najvyššej súťaži, veď okúsiť život profesionála túži každý mladý basketbalista.

„Rád by som bol platným hráčom tímu. Chcel by som pomôcť Svitu prihrávkami i bodmi a prispieť k dobrým výsledkom. Táto sezóna bude pre mňa dôležitá, pretože po nej sa budem musieť rozhodnúť aj v otázke vysokej školy,“ uzatvoril Adam Monček.

V súvislosti s tímom KB Slávia Košice dodajme, že v novej sezóne už nebude hrávať svoje zápasy v Angels aréne, ale výlučne vo svojej domácej hale na Boženy Němcovej. V rámci prvého kola prvej ligy sa predstavia „Býci“ 22. septembra na palubovke Academica Žilina.

Výsledky Slávia Cupu:
Kiss Lebke – Tydam 59:69
UVL – Tydam 72:67
KB – Kiss Lebke 90:74
Akademik Prešov – KB Slávia 72:94
Akademik Prešov – UVL 87:52
KB Slávia – Tydam 95:69
UVL – KB Slávia 70:86
Tydam – Akademik Prešov 87:81
Kiss Lebke – UVL 88:84
Akademik – Kiss Lebke 110:84

Poradie:
1.KB Slávia
2.Tydam
3.PU Akademik
4.UVLF
5. KISS Lebke Academia

All stars turnaja:
Monček (KB), Járay (KB), Drábik (Tydam), Gaal (Kiss Lenke), Hegeduš (KB)

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.