Angolský basketbalista napodobnil Zinedina Zidana, Taliana udrel hlavou do tváre

Publikované: 02.09.2019 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: ESPN5

Taliansko vs. Angola, Alessandro Gentile (5) vs. Leonel Paulo (9) (Foto: ESPN5)

Taliani aj vo svojom druhom zápase na svetovom šampionáte potvrdili pozíciu favorita. V zápase s Angolou vyhrávali tridsať sekúnd pred koncom 90:61 a vyzeralo to tak, že na palubovke sa už nestane nič podstatné. Lenže stalo sa.

Na trojke držal loptu Amedeo Della Valle a čakal, kým mu príde postaviť clonu Alessandro Gentile. Napriek tomu, že Angola prehrávala o 29 bodov a už nemala šancu na víťazstvo, Leonel Paulo, ktorý mal na starosti Gentileho, ho zbytočne vytlačil telom preč z cloniacej pozície. Talian zareagoval podráždene a Paula sotil. Angolský reprezentant si neudržal nervy na uzde a Alessandra Gentileho zasiahol hlavou do tváre ako Zinedine Zidana Marca Materazziho vo finále futbalových majstrovstiev sveta v roku 2006. V tomto prípade dostal Gentile technickú chybu a Paulo bol vylúčený.

Taliani napokon vyhrali nad Angolou 92:61, čiže zaznamenali nižšie víťazstvo ako na úvod, keď zdolali Filipíny 108:62. V stredu sa stretnú so Srbmi a v hre bude prvé miesto v tabuľke. Srbi boli vo svojich dvoch zápasoch ešte dominantnejší: Angolu zdolali 105:59 a Filipíny 126:67. Po dvoch stretnutiach tak majú na konte závratné skóre +105, zatiaľ čo Taliani "len“ +77.

O obrovských rozdieloch v skóre rozprával po zápase s Filipínami kouč Srbska Aleksandar Djordjevič, ktorý kritizuje súčasný systém turnaja. „Netuším, čo chcú docieliť týmto systémom. Je tu dvanásť tímov, ktoré prehráva o veľkým rozdielom. Ak prídete na turnaj a prehráte dva zápasy o 40 či 50 bodov, neznamená to nič pozitívne a týmto národným tímom to nepomôže. Máme svoju kvalitu, do zápasu sme dali maximum a potom z toho bol taký rozdiel,“ skonštatoval Djordjevič, ktorý sa vyjadril aj na margo spomínaného incidentu v zápase Taliansko – Angola. „Nemám rád zákernosti. Videli ste, čo spravil v tom zápase hráč Angoly. Bol by som nerád, ak by mi vypadol z rotácie hráč kvôli niečomu takému,“ dodal šéf srbskej lavičky.

Dodávame, že zápas o prvé miesto v tabuľke medzi Talianskom a Srbskom je na programe v stredu o 13.30 h.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV