Slováci zdolali aj Dánsko, turnaj zakončili s pozitívnou bilanciou

Publikované: 28.07.2019 Autor: Basket.sk, TASR Foto: Vladimír Dorňák

Žan Tabak, tréner Slovenska a tím (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalisti Slovenska zakončili prípravný turnaj v Portugalsku výhrou nad Dánskom 74:70. Z troch zápasov na juhu Európy dva vyhrali, keď v sobotu zdolali aj domácu reprezentáciu, a predtým prehrali s Iránom.

Zverenci kouča Žana Tabak budúcu sobotu 3. augusta odštartujú predkvalifikáciu ME 2021 proti Cypru.

Príprava pred predkvalifikáciou ME 2021

Turnaj v Portugalsku

Slovensko – Dánsko 74:70 (37:26)
Slovensko: Abrhám 9, Baťka 6, Jones a Juríček po 3, Krajčovič 2 (Ihring 21, Brodziansky 20, Bachan 5, Musil 3, Fusek 2, Körner 0).
TH: 12/19 – 18/20, fauly: 25 – 24, trojky: 8/21 – 8/29
Rozhodovali: Silva, Perdigao, Pessoová (všetci POR)

Záverečné vystúpenie na turnaji sa od úvodnej minúty nieslo vo veľmi vyrovnanom duchu, miernu prevahu mal však slovenský výber. Bodovo chudobnejšiu prvú štvrtinu napokon vyhral 11:10. Slovákom vyšiel vstup do druhej 10-minútovky, bodovou šnúrou 12:2 sa dostali do dvojciferného vedenia.

Prišla však séria chýb na ich strane, čo Dánov čiastočne vrátilo do zápasu. Zverenci trénera Žana Tabaka sa však opäť vrátili k svojej hre a prvý polčas vyhrali 37:26.

Čo si Slováci v úvodných 20 minútach vypracovali, o to prišli počas šiestich minút tretej štvrtiny. Dáni zaznamenali 16 bodov za sebou, čím sa vedenie razom dostalo na ich stranu. Pre Slovákov to bol budíček, po ktorom opäť zabrali na vyššie obrátky. Napriek tomu pred záverečnou časťou prehrávali tesne 51:53.

Vo štvrtej štvrtine to bola podľa očakávania bitka o každý bod, postupom času však pevnejšie nervy ukázalo slovenské družstvo. V rozhodujúcich okamihoch prišli z jeho strany kľúčové body, zatiaľčo Dáni sa bodovo zasekli.

Vladimír Brodziansky, pivot Slovenska: „Myslím si, že to bol pre nás dobrý zápas. Bol to tretí duel v priebehu troch dní. Myslím si, že to bola pre nás dobrá príprava. Hrali sme dobre, ale podpísala sa na nás trochu únava. Napokon sme však dokázali zvíťaziť.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.