Kvalita v príprave stúpa, Slováci vyzvú v Portugalsku aj účastníka MS

Publikované: 25.07.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Slovensko - Írsko, tím Slovenska (Foto: Vladimír Dorňák)

Slovenskí basketbalisti sa od začiatka júla pripravujú na augustovú predkvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2021 proti Cypru a Rumunsku. Zatiaľ odohrali štyri zápasy, v ktorých zdolali slabšie Írsko a potom dvakrát uspeli nad Kosovom v Bratislave.

Teraz ich čaká posledná previerka pred ostrými duelmi. Od piatka do nedele si zmerajú sily na turnaji v Portugalsku s Iránom, domácou reprezentáciou a Dánskom. „Kvalita našich súperov v príprave stúpa. V Portugalsku nás určite dostatočne preveria. Som rád, že za zraneného Tomáša Mrviša prišiel Martin Bachan. Tri zápasy za tri dni budú veľkou záťažou. Potrebujeme každé telo,“ povedal tréner Žan Tabak.

Irán čaká od konca augusta svetový šampionát v Číne, kde by chcel zabojovať o postup zo skupiny v konkurencii Španielska, Portorika a Tuniska. Dánsko odohrá rovnako ako náš tím predkvalifikáciu, keď ho čaká Bielorusko a Albánsko. Podobne je na tom Portugalsko, ktoré má ťažkú skupinu so Švajčiarskom a Islandom.

Pohľad na súperov nám ponúkol Tabakov asistent Peter Torda. „Irán je tradične kvalitné ázijské družstvo, ktoré sa pripravuje na svetový šampionáte. V kvalifikácii dokázal zdolať aj Austráliu. Väčšina hráčov pôsobí v najlepšom iránskom klube Petrochimi Bandar. Dobre sa poznajú. Majú veľmi dobrých hráčov na každej pozícii,“ rozobral Torda prvého súpera Slovákov na turnaji.

Po ňom vyzvú Portugalsko a Dánsko. „Sú to súperi, ktorí sa rovnako ako my pripravujú na predkvalifikáciu. Očakávame, že to budú reprezentácie na našej úrovni. Ideme do všetkých zápasov s tým, že ich chceme odohrať tak, aby bol každý nasledujúci výkon lepší. V prvom rade potrebujeme doladiť veci pred začiatkom kvalifikácie,“ zdôraznil Tabakov asistent.

Turnaj v Portugalsku:

Piatok, 26. júla o 19.30 Irán – Slovensko

Sobota, 27. júla o 20.30 Portu­galsko – Slovensko

Nedeľa, 28. júla o 16.30 Slovensko – Dánsko

Aktuálna zostava Slovenska:

Rozohrávači: Mário Ihring, Šimon Krajčovič, Dalibor Hlivák

Krídla: Dávid Abrhám, Andre Jones, Martin Bachan, Adam Antoni, Jaroslav Musil

Pod košoví hráči: Michal Baťka, Vladimír Brodziansky, Richard Körner, Michael Fusek, Viktor Juríček

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK