Tabak má zmluvu do konca augusta, iné veci nerieši. Zraneného Mrviša nahradil Bachan

Publikované: 23.07.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Slovensko - Írsko, tréner Žan Tabak (Foto: Vladimír Dorňák)

Tréner slovenskej reprezentácie Žan Tabak podpísal zmluvu s poľským klubom Stelmet Enea BC Zielona Góra. V tíme sa bude hlásiť po konci predkvalifikácie so slovenskou reprezentáciou. Chorvátsky kouč sa nechcel rozprávať o tom, či existuje alternatíva, že bude pokračovať na dvoch lavičkách.

„Kontrakt s SBA mám do konca predkvalifikácie. Nerozmýšľam, čo bude za pár mesiacov, tým by som mal v hlave neporiadok. Sústredím sa len na to, čo nás teraz čaká. Iné veci neriešim,“ povedal nám Tabak.

S Juríčkom najprv veľmi nepočítali, teraz môže byť jedným z ťahúňov reprezentácie

Martin Bachan (12), Slovensko (Foto: FB Martin Bachan)

Bachan nahradil Mrviša

Tréner musel znova spraviť zmeny v kádri. Tímu žiaľ nepomôže v dôležitých zápasoch Tomáš Mrviš, ktorý je zranený, nahradil ho Martin Bachan. „Martin je jediný zo starších hráčov, ktorým sme volali a hneď prišiel pomôcť národnému tímu. Verím, že bude platnou posilou,“ dodal chorvátsky kouč.

Bachan sa teší, že sa nakoniec pripojil k národnému tímu. „Najprv som bol medzi náhradníkmi, tak som mal trošku iný program, ale som rád, že ma povolali. Trochu som trénoval, ale určite nie som v takej forme ako ostatní chalani, ale ešte je čas, aby som to dobehol. Spravím preto všetko. Teším sa na turnaj do Portugalska. Verím, že pomôže celému tímu,“ povedal nám krídelník Levíc.

Na poslednom tréningu chýbal aj Viktor Juríček, ktorého zastavila viróza. „Nevieme presne, čo je Viktorovi. Môže byť dehydrovaný alebo mať chrípku. Nie je to nič vážne. Necítil sa dobre, mal teplotu. Tak sme ho izolovali teraz od tímu, aby sa nenakazili ďalší chalani,“ pokračoval Tabak.

Slovensko - Irán (Mrviš s loptou) (Foto: Vladimír Dorňák)

Páleníka sklamal prístup niektorých

Slovenský tím čaká najbližšie od piatka do nedele turnaj v Portugalsku, kde okrem domácej reprezentácie vyzve Irán a Dánsko. „Zlepšujeme kvalitu súperov. Do Portugalska ideme s tým, že chceme odohrať dobré prípravné zápasy,“ povedal Tabak.

Ťažšie chvíle musel riešiť manažér reprezentácie Miroslav Páleník, ktorý po absencii Mrviša skúšal obvolávať viacerých hráčov.

„Tomáš má problémy s kolenom. Povedal nám, že sa nedá do začiatku augusta dokopy. Toto leto je mimo. Som rád, že Martin hneď reagoval pozitívne. Akonáhle to bolo možné, pridal sa k tímu. Je vidieť, že chce. Skúšal som volať skúsenejším hráčom, ktorí na začiatku odmietli prísť, či nezmenili názor. Jeden, dvaja mi ani nezdvihli telefón. Marek Jašš potvrdil, že po narodení dcérky sa nemôže pripojiť, čo je akceptovateľné. Prístup niektorých hráčov ma však sklamal, lebo vidia, že reprezentačný tím má problém na niektorých pozíciách. Napriek tomu ostali ľahostajní. Beriem to ako fakt. Máme tu trinásť basketbalistov, s ktorými ideme zabojovať o postup,“ hovoril Páleník.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

YAKE YAKE live
10.07.2020
NIT NIT
SNV SNV live
10.07.2020
STR STR
TRN TRN live
10.07.2020
CBK CBK
ZBB ZBB live
10.07.2020
POP POP

ScoreBoard ...

BNB BNB 10.07.2020 BSC BSC
INT INT 10.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 10.07.2020 SNV SNV
PDZ PDZ 10.07.2020 RIM RIM