Škoda druhej štvrtiny. Ženy SR U18 prehrali na ME s Írskom

Publikované: 07.07.2019 Autor: Basket.sk, TASR Foto: fiba.basketball

Slovensko dievčatá U18 (Foto: fiba.basketbal)

Slovenské basketbalistky do 18 rokov zaznamenali druhú prehru na ME B-kategórie v macedónskom Skopje. V nedeľu nestačili na rovesníčky z Írska po výsledku 58:70.

Po dni voľna budú v utorok o 16.30 h ďalším súperom zvereniek Jána Hricka v C-skupine rovesníčky z Rumunska.

ME B-kategória dievčatá U18, Skopje 2019

C-skupina

Slovensko – Írsko 58:70 (18:31)
Zostava a body SR: Bohušová 12, Beráneková 8, Žilinská 5, Virasztóová 3, Oborilová 0 (Ištoňová 13, Dovčíková 8, Zahornacká 5, Plavnická 4, Holíková, Lysová a Vargová 0) – najviac bodov Írska: Walsheová 18, Flynnová 15, Williamsonová 11
TH: 10/6 – 25/16, fauly: 16 – 14, trojky: 10 – 2, rozhodovali: Gajdoszová (Poľ.), Miljakovski (S. Mac.), Bairamli (Azer.)

Prvá štvrtina bola v znamení nervozity, z ktorej pramenil veľký počet nepresností na oboch stranách. Vo vyrovnanom súboji boli o čosi lepšie na tom hráčky Írska, po desiatich minútach viedli najtesnejším možným rozdielom 12:11. V druhej časti sa Slovenky strelecky zasekli, čo využili ich súperky, aby sa bodovo odtrhli. Celú štvrtinu prehrali basketbalistky SR 7:19, do šatní išli za stavu 18:31 v ich neprospech.

Po prestávke zapol slovenský výber na vyššie obrátky, vďaka čomu sa pustil do sťahovania manka. Tentoraz sa dostali pod tlak Írky, keďže sa ich vedenie scvrklo len na päťbodový rozdiel. Lenže potom prišli body aj z ich strany, pred poslednou časťou viedli 49:39. Vo štvrtej štvrtine sa zopakoval rovnaký scenár ako v druhej, Írsko sa dostalo k bodovej šnúre, ktorá priniesla opäť komfortné vedenie. Slovenky už v koncovke nedokázali duel zdramatizovať.

basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

6 Chicago Sky 10/8 55,56%
7 Minnesota Lynx 10/8 55,56%