Muži SR U20 v generálke na ME zdolali rovesníkov zo Slovinska

Publikované: 06.07.2019 Autor: Basket.sk Foto: SBA

Slovensko U20 (Foto: SBA)

Slovenskí basketbalisti do 20 rokov zakončili sériu prípravných zápasov v Slovinsku výhrou nad domácimi rovesníkmi 67:65.

PRÍPRAVA

Slovinsko U20 – Slovensko U20 65:67 (36:36)
Najviac bodov Slovensko U20: Želizňák 17, Danielič 14, Bátovský 9

Ivan Kurilla, kouč SR 20: Dnes sme zavŕšili generálku pred ME výhrou nad slovinskou U20. Úvod zápas sme mali kvalitný, keď sme súpera zaskočili a vyhrávali 6:0. Neskôr sa priebeh hry vyrovnal. Naša dominancia vychádzala z vyváženej hry medzi podkošovým priestorom a obvodovou hrou. Polčas sa skončil 36:36. Tretiu štvrtinu sme až na prvý útok začali s veľkými chybami a zlými rozhodnutiami v útoku. V štvrtej štvrtine sme otočili zápas obranou a v dramatickom závere sme výhru strhli na svoju stranu. Sme dobre naladení a každá takáto výhra nás dobre nastaví. Negatívom je, že nevieme, aký rozsah má zranenie Tomáša Pavelku, ktorý má výron. Toto budeme riešiť v pondelok. Dávid Javorský má problém so zadným stehenným svalom. V pondelok spravíme záverečnú nomináciu, pretože v utorok sa už pred odletom na šampionát stretneme poslednýkrát v Bratislave a vo štvrtok odlietame na šampionát do Portugalska."

basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

6 Chicago Sky 10/8 55,56%
7 Minnesota Lynx 10/8 55,56%