Dva kluby za jeden deň. Nitra ani Poprad neprihlásia tím do ženskej extraligy

Publikované: 01.07.2019 Autor: TASR

BKM Junior UKF Nitra

Slovenský basketbalový klub BKM Junior UKF Nitra v novej sezóne nenastúpi do extraligy žien. Ako informoval na sociálnej sieti predseda klubu Ladislav Sailer, družstvo senioriek po troch rokoch medzi slovenskou elitou ukončilo pôsobnosť.

Nitra v extralige obsadila v uplynulých troch sezónach 8., 6. a 5. miesto.

„Cítim veľký smútok. Je mi to strašne ľúto. Dôvodov pre toto rozhodnutie je viacero. Začnem tým primárnym. Keď sme nastupovali do extraligy pred tromi rokmi, povedali sme si, že to robíme preto, lebo máme veľmi dobré družstvo junioriek, ktoré si zaslúžia dostať šancu hrať extraligu, a že im vytvoríme podmienky. Myslím si, že za tri roky sme odviedli okolo tímu celkom slušnú robotu. Ale situácia sa vyvinula tak, že z našich odchovankýň nám zostali tri hráčky a celkovo v kádri päť basketbalistiek: Martišková, Sailerová, Vajková, Očadlíková, Zaťková. Aby sme hrali extraligu, potrebujeme minimálne desať hráčok. V tomto momente si človek dá otázku, prečo držať takýto extraligový tím? Majú Nitrianky záujem hrať extraligu? Ten záujem tu nie je.“

„Neviem, či by ma napĺňalo, aby som sem pritiahol päť cudziniek a hrali by sme extraligu len preto, aby sme ju hrali. Bol som pripravený, že vieme utiahnuť tri legionárky. Už boli aj dve vybraté. Ale je to správna cesta? Nemyslím si. Viki Fehérová odchádza so Samom Bučekom do Fínska, ide tam aj študovať, nemá zmysel jej v tom brániť, niečo tu odviedla. Kubušová končí vysokú školu, potrebuje sa zamestnať. Zentková hrala so sebazaprením a vyjadrila sa, že by nebola schopná utiahnuť celú sezónu. Ale ja nemám ťažké srdce na to, že dievčatá odchádzajú, priniesol to život. Ako chyba sa ukázalo to, že sme nedokázali udržať kategóriu ročníkov 2000 až 2002, aby sme mali družstvo kým doplniť, tam nastal ten zlom. To ma trochu mrzí. Boli to majsterky SR v kategórii starších žiačok,“ napísal Sailer.

Končí aj Poprad

Basketbalový klub BAM Poprad nebude pokračovať v najvyššej slovenskej súťaži. Do nasledujúceho ročníka extraligy sa neprihlásil. V pondelok o tom informoval športový riaditeľ klubu Michal Weinciller.

„Toto rozhodnutie v Poprade padlo na základe zhodnotenia viacerých okolností, najmä však neuhradených plnení partnerov z predchádzajúcej sezóny a nedostatok potenciálnych sponzorov a podporovateľov tohto najväčšieho ženského športu v meste pod Tatrami,“ uviedol klub v tlačovej správe. BAM Poprad obsadil v uplynulom ročníku extraligy 6. miesto.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.