Doráňané Golden State predviedlo úžasnú šnúru a vyrovnalo finále NBA

Publikované: 03.06.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: SITA/AP

Toronto Raptors vs. Golden State Warriors, Steph Currry (30) (Foto: SITA/AP)

Obhajcovia titulu vyhrali v druhom finálovom zápase na palubovke Toronta 109:104 a vyrovnali sériu na 1:1 na zápasy.

Basketbalisti Toronta nevyužili jedinečnú šancu na vedenie 2:0 na zápasy vo finále. V druhom dueli mali znova výborný prvý polčas ako na úvod série. Vyhrávali dvanásť bodovým rozdielom. Golden State však znova ukázali, prečo sú najlepším tímom ligy v posledných piatich rokoch. Na začiatku tretej tretiny predviedli úžasnú šnúru 18:0 a otočili stav stretnutia.

Warriors sú stále bez Kevina Duranta a k tomu stratili ďalšiu hviezdu, keď sa im v nočnom dueli zranil Klay Thompson, ktorý mal na konte 25 bodov, 5 doskokov a 5 asistencií. Skvelý strelec si natiahol harmstring. Ešte pred ním sa zranil dôležitý center Kevon Looney.

Napriek tomu sa obhajcovia titulu zomkli a potiahli ich nečakaní hrdinovia. Tri dôležité trojky premenil Quinn Cook a nečakane veľa dobrých minút odohral DeMarcus Cousins, ktorý sa vrátil na finále po zranení. Obrovitý pivot dal 11 bodov, doskočil 10 lôpt, pridal 6 asistencií a 2 bloky.

„Museli sme ostať sústredení, kľúčový moment bol na začiatku tretej štvrtiny, keď sme pritlačili Toronto a otočili výsledok. Bol to tímový výkon. Výborný zápas odohral DeMarcus, ktorý hral agresívne a rozumne. Dodal nám energiu potom, ako sa nám zranili dvaja hráči. Obrana vyhráva zápasy, musíme v tom pokračovať,“ povedal Stephen Curry, ktorý tiež nevyzeral úplne zdravo. Rozohrávač dal 23 bodov, pridal 4 asistencie a 3 doskoky. Výborne mu sekundoval Draymond Green so 17 bodmi, 10 doskokmi, 9 asistenciami a 2 ziskami.

Kľúčovú akciu zvládol v závere stretnutia Andre Igoudala, ktorý premenil v posledných sekundách dôležitú trojku.

Toronto síce zdolalo súpera na body z druhých šancí 22:0, ale nestačilo mu to. Najmä v závere zápasu sa zdalo, že okrem Kawhiho Leonarda nechce nikto zo zostavy kanadského tímu zobrať na seba zodpovednosť. Skvelý krídelník zakončil duel s 34 bodmi a 14 doskokmi. Sedemnásť bodov dal Fred VanVleet, ale v rozhodujúcich momentoch výrazne chýbal tímu Kyle Lowry, ktorý sa vyfauloval.

Finále sa sťahuje do Kalifornie. Golden State privítajú súpera v treťom zápase v stredu.

Finále NBA 2019

Golden State Warriors – Toronto Raptors 109:104 (26:27, 28:32, 34:21, 21:24) – stav série: 1:1
Golden State: Thompson 25, Curry 23, Green 17, Cousins 11, Cook 9, Iguodala 8, Bogut 6, Livingston 6, Jerebko 2, McKinnie 2
Toronto: K. Leonard 34, VanVleet 17, Lowry 13, Siakam 12, Green8, Ibaka 7, Powell 7, Gasol 6

basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

12 Indiana Pacers 8/6 57,14%
13 Minnesota Timberwolves 8/7 53,33%