Ihring opäť exceloval. V závere základnej časti predviedol top výkon sezóny

Publikované: 23.04.2019 Autor: Basket.sk Foto: fb KKVROS

Mário Ihring (4), KK Vrijednosnice Osijek (CRO) (Foto: fb KKVROS)

Záver základnej časti chorvátskej Premijer ligy zastihol Mária Ihringa vo výbornej forme. Slovenský reprezentačný rozohrávač doslova exceloval v poslednom kole regular season.

Jeho Osijek nastúpil na palubovke Hermesu v zápase, ktorý ešte mohol zamiešať postupovými kartami v play-off. Ihring predviedol skvelý výkon, keď nastrieľal sedem trojok a celkovo 43 bodov, mal aj 11 asistencií, 7 doskokov a 4 zisky. Index užitočnosti sa v jeho prípade vyšplhal na úctyhodnú hranicu 51.

Osijek najmä jeho zásluhou vyhral 103:97 a spoločne s prehrou Gorice v Škrljeve to znamenalo, že Ihring a spol. obsadili po základnej časti piate miesto.

Ihringov výkon nebol náhodný. Kolo pred tým zaznamenal 33 bodov, 12 asistencií a 7 doskokov. Jeho priemery v posledných deviatich dueloch boli cez 20 bodov a 9 asistencií na zápas.

"Za mojou formou je dôvera od trénera a spoluhráčov. Dosť mi pomohli aj konzultácie s mentálnym koučom a videoanalytikom, s ktorým spolupracujem od druhej polovici sezóny,“ povedal nám minulý týždeň stále len 20-ročný rozohrávač.

Ihring ukončil základnú časť ako líder súťaže v asistenciách (priemer 6,5 na zápas) a zároveň ako štvrtý najlepší strelec (16,0 bodu).

Nadstavbová časť Premijer ligy sa začína pre Osijek v stredu. Jeho súperom bude Cedevita Záhreb, ktorá skončila v základnej časti na štvrtom mieste.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia