Miloševič: Bolo to najlepšie Komárno v sezóne. S Prievidzou je to aj psychologická hra

Publikované: 11.04.2019 Autor: Tomáš Kotlárik Foto: Daniel Faix, Ladislav Szibilla

Nenad Miloševič (4) a tréner Miljan Čurovič, MBK Rieker COM-therm Komárno (Foto: Daniel Faix)

Druhý zápas štvrťfinále medzi Komárnom a Prievidzou bol fantastickou reklamou na basketbal. Zverenci Miljana Čuroviča vyrovnali stav série na 1:1. Na začiatku poslednej štvrtiny viedli o dva body, ale bodovo sa viac vzdialili, na čo hostia nedokázali odpovedať spôsobom, aby duel zvrátili. Domáci zvíťazili 86:77. V ich tíme najviac vynikali Nenad Miloševič a Devin Brooks.

Prvý kôš padol v polovici tretej minúty. Skúsený Miloševič dvomi trojkami po sebe a dvomi úspešnými trestnými hodmi, strelil prvých osem bodov zápasu. V Komárne to bol súboj, v ktorom to obidva tímy často skúšali spoza perimetra. Jedno i druhé družstvo vyslalo po 30 takýchto pokusov. Na konte mali zhodne po 9 trojok, čo je viac ako 30% úspešnosť.

To najlepšie v pravý čas. Dominantný Merešš predviedol svoj top výkon sezóny a potiahol Žilinu k výhre

Nenad Delič (10) a Devis Brooks (11), MBK Rieker COM-therm Komárno (Foto: Daniel Faix)

Komárno bolo disciplinovanejšie, kľúčová bola obrana

Tridsaťpäťročný matador Nenad Miloševič zaznamenal 24 bodov. Počas duelu až 10-krát vystrelil spoza trojkového oblúka a mal 50% úspešnosť.

„Bol to ťažký zápas, veľa energie a emócií. Prvý zápas vyhrala Prievidza jednoznačne, dnes sme to mali v rukách my. Bol na nás obrovský tlak. Podali sme fantastický tímový výkon. Slušne sme bránili skoro 30 minút. Z tej dôraznej obrany sa vyvíjalo všetko ostatné. V útoku sme hrali tímovo a rýchlo sme si posúvali loptu. Máme ešte rezervy. Dúfam, že ich použijeme v ďalšom zápase,“ okomentoval víťazstvo najlepší strelec zápasu Miloševič.

Kým domáci si dávali pozor na to, aby dohrali stretnutie bez vyfaulovaného hráča, Prievidžania prišli extrémne rýchlo o Čiernohorca Borisa Bakiča. Hráč základnej päťky odohral len necelých 6 minút. Navyše v závere stratili hostia aj o Kanaďana Jahmala Jonesa.

„Nedodržali sme našu koncentráciu po celých 40 minút. Hráči Komárna sú veľmi skúsení a svoje šance využili. V play-off je každý zápas tvrdý a vypätý. V tretej štvrtine sme nedokázali využiť príležitosť na to, aby sme súperovi bodovo odskočili. Potom sme robili príliš veľa chýb v obrane i útoku. Napriek prehre ma teší energia tímu aj 15 útočných doskokov,“ opísal zápas tréner hostí Tihomir Bujan.

Handlová sa zomkla, vybehla na Levice a zdolala ich po štrnástich mesiacoch

BC Prievidza vs. MBK Rieker COM-therm Komárno, Glasgow (1) vs. Brooks (11) (Foto: Ladislav Szibilla)

Miloševič: Odohrali sme najlepší zápas sezóny

Po polčase viedla Prievidza o jediný bod. Domáci hráči si však vytvorili náskok 3–4 košov. V závere si za pomoci skvelého publika a burcujúceho maskota Lucifera víťazstvo skúsene postrážili.

„Celú sezónu sme sa trápili. Nebolo jednoduché dať dokopy nový tím. Neskôr prišiel aj nový tréner. Máme v kádri veľa národností a veľa mladých hráčov. Dnes sme však odohrali najlepší zápas sezóny. Chémia sa kryštalizuje. Prievidza je stále favorit. Verím, že sa teraz ukáže náš tímový duch,“ vyhlásil Nenad Miloševič.

„Dostali sme veľa bodov a v ďalšom zápase si určite musíme dávať pozor na straty lôpt. Tento zápas slúži ako skvelá pozvánka pre divákov. Dúfam, že najbližší zápas vrátime Komárnu všetko aj s úrokmi,“ povedal z tábora porazených krídelník Marek Jašš.

Podľa hráčov Komárno bude kľúčové, aby zopakovali takýto výkon aj v treťom zápase. Spoliehať sa budú na amerického rozohrávača Devina Brooksa, ktorý si doma pripísal double-double za 23 bodov a 15 doskokov.

„Nesledoval som štatistiky. Odovzdal som všetko pre úspech tímu. Miestami to bolo náročné, ale vyhrali sme pre to, že sme hrali tímovo. Hrali sme aj pre seba, pretože každý náš hráč sa na ihrisku zabáva. Sme silné družstvo, ale to je aj Prievidza,“ povedal Devin Brooks.

Körner Richard (8) a tréner Tihomir Bujan, BC Prievidza (Foto: Ladislav Szibilla)

Na koho je v sérii väčší tlak?

V poradí tretí zápas na palubovke Prievidze bude superdôležitý pre obe družstvá. Kto uspeje, bude mať k dispozícii mečbal. Medzi rivalmi stále prebieha psychologický boj v tom, na koho je v tejto sérií vyvíjaný väčší tlak.

„Teraz je väčší tlak určite na nich. Prievidza sa s tým musí vysporiadať, lebo ak prehrá, príde ku nám a vie, čo ju čaká. My ideme do Prievidze ako čierny kôň. Môžeme vyhrať, ak necháme na ihrisku srdce,“ zamyslel sa Nenad Miloševič.

„V prvom zápase sme dokázali Miloševiča aj Brooksa eliminovať. Pokúsime sa na nich viac zamerať a zopakovať to. Nemyslím si, že budeme viac pod tlakom. Mali sme náročnú sezónu s množstvom vzostupov i pádov, v tíme prebehlo veľa zmien. Teraz hráme o to, aby sme videli, kam to môžeme dotiahnuť. Samozrejme, urobíme maximum a veríme, že postúpime ďalej. Nezabúdajme ale na to, že minulý rok Komárno vyhralo 3:0 na zápasy. V ich klube vedia, ako hrať v play-off,“ uzavrel tréner Prievidze Tihomir Bujan.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

ATL ATL 71:76
14.07.2019
LAS LAS
IND IND 63:76
14.07.2019
CON CON
MIN MIN 75:62
14.07.2019
PHO PHO
SEA SEA 78:69
14.07.2019
NYL NYL
DAL DAL 79:89
14.07.2019
CHI CHI
PHO PHO 17.07.2019 DAL DAL
MIN MIN 17.07.2019 SEA SEA
CHI CHI 17.07.2019 ATL ATL

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Las Vegas Aces 11/5 68,75%
2 Connecticut Sun 11/6 64,71%
3 Washington Mystics 9/6 60,00%
4 Minnesota Lynx 10/7 58,82%
5 Los Angeles Sparks 9/7 56,25%
6 Seattle Storm 10/8 55,56%
7 Chicago Sky 9/8 52,94%
8 Phoenix Mercury 7/8 46,67%
9 New York Liberty 7/10 41,18%
10 Indiana Fever 6/12 33,33%
11 Atlanta Dream 5/11 31,25%
12 Dallas Wings 5/11 31,25%