Publikované: 09.04.2019 Autor: Basket.sk, SITA Foto: dukebasketballreport.com

Virginia Cavaliers, víťaz NCAA 2019 (Foto: dukebasketballreport.com)

Basketbalisti tímu Virginia Cavaliers oslavujú svoj prvý titul v prestížnej americkej univerzitnej súťaži NCAA. Vo finále v Minneapolise zdolali hráčov Texas Tech 85:77 po predĺžení. Stretnutiu sa na U.S. Bank Stadium prizeralo 72 062 divákov.

Najlepším strelcom víťazného tímu bol De´Andre Hunter, autor 27 bodov a 9 doskokov, Karl Guy pridal 24 bodov. Virginia je prvým tímom od roku 1997 a šiestym celkovo, ktorý cestou k titulu v NCAA musel absolvovať viac víťazných zápasov v predĺžení. To ďalšie sa zrodilo vo štvrťfinále proti Purdue (80:75 pp).

,,Toto víťazstvo bolo prejavom viery v naše schopnosti. Nikdy predtým si tí hráči tak neverili, ako práve teraz. Kedysi som im vravel, nech sa pokúsia vybojovať šancu zahrať si o titul. Iba to som chcel a oni mi ten titul dopriali,„ uviedol tréner víťazného tímu Tony Bennett. ,,Takto sa plnia sny. Vedeli sme, že sa môžeme odraziť od prehry v 1. kole play-off spred roka a ísť až do finále. S týmto cieľom sme hrali od začiatku sezóny,“ skonštatoval De´Andre Hunter.

Finále NCAA

Virginia Cavaliers – Texas Tech 85:77 pp (32:29, 36:39 – 17:9)
Najviac bodov: Hunter 27, Guy 24 – Francis 17, Moretti a Culver po 15

Pozn.: hralo sa 2× 20 min plus 5 min predĺženie

SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

6 Chicago Sky 10/8 55,56%
7 Minnesota Lynx 10/8 55,56%