Zisk pohára oslavovala s fanúšikmi. Teraz chceme aj rumunský titul, želá si Slamová

Publikované: 02.04.2019 Autor: Marta Brliťová Foto: ACS Sepsi SIC

Agelika Slamová (23), ACS Sepsi SIC (ROM) (Foto: ACS Sepsi SIC)

Angelika Slamová prežíva s rumunským SIC Sepsi úspešnú sezónu. Po výborných individuálnych výkonoch v EuroCupe sa stala víťazkou Rumunského pohára.

24-ročná reprezentačná krídelníčka je s priebehom sezóny spokojná. So svojim družstvom prehrala v domácej najvyššej súťaži len jediný zápas a aktuálne má úspešne za sebou jeden z vrcholov sezóny. ,,Tento víkend sme vyhrali pohár a splnili si tak jeden z našich cieľov. Teraz nás čaká play-off a druhým cieľom je vyhrať titul," pochválila sa čerstvým úspechom Slamová. V zápätí rovno naznačila ďalší cieľ.

Hoci sa musela v poslednej dobe vyrovnať s novou pozíciou v družstve, so svojou hrou a minutážou je študentka manažmentu taktiež spokojná. ,,Dostala som sa do novej úlohy, pretože sa nám zranila druhá rozohrávačka a ja ju zastupujem. Momentálne teda hrávam častejšie na rozohrávke ako na obvyklej pozícii krídla. Hrávam okolo 20 minút, pretože v lige je pravidlo o dvoch Rumunkách na ihrisku. Tým pádom legionárky hrávame okolo 20 min."

ACS Sepsi SIC, víťaz rumunského pohára 2018/19 (Foto: ACS Sepsi SIC)

Cesta za štvrtým pohárovým triumfom Sepsi začala v sobotu semifinálovým zápasom proti Olimpii Brašov. V ňom domáce prevalcovali neďaleký Brašov rozdielom 50 bodov. ,,Bohužiaľ, ten výkonnostný rozdiel je veľký. Naše družstvo bolo poskladané na EuroCup, takže máme úplne iný káder ako ostatné družstvá. Vlastne jediný tím, ktorý nám vie konkurovať je Satu Mare," posťažovala sa ambiciózna ostrostrelkyňa.

Najhorúcejší kandidát na titul však nenechal nič na náhodu. Hneď v prvej štvrtine si vybudoval 20-bodový náskok a ten následne už len cieľavedomo navyšoval.

,,Nastúpili sme s tým, že ich jednoducho musíme zničiť a postúpiť do finále. Takže od začiatku sme hrali agresívne, dobre bránili a po prvej štvrtine bolo po zápase. Potom sme si už vedeli rozdeliť minúty tak, aby sme na druhý deň neboli príliš unavené." Do finálového zápasu proti Satu Mare tak nastupovali zverenkyne trénera Zorana Mikesa relatívne oddýchnuté.

🏀💚 #basketballne­verstops #eurocupwomen #23 @sepsi.sic @eurocupwomen

Príspevok, ktorý zdieľa 23 (@angelika.sla­mova), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018–11–29T14:44:24+0­0:00“>29 Nov 2018 o 6:44 PST</time>

S finálovým súperom Satu Mare prehrali vo februári zatiaľ svoj jediný zápas v rumunskej extralige. Týždeň pred turnajom Rumunského pohára ho však v odvete porazili rozdielom 25 bodov.

,,Aj keď sme s nimi už raz prehrali, práve vďaka výhre v odvete sme vedeli, že s nimi hrať dokážeme. Vo finále určite zohrala svoju rolu aj nervozita. Boli sme doma a v pozícii, že musíme vyhrať. Všetci to očakávali a aj preto sa ten zápas nevyvíjal jednoznačne. Vyhrávali sme, prehrávali, bola to taká doťahovačka. Oni si pôvodne prišli pre trofej, takže do toho dali všetko a hrali naozaj veľmi dobre. Bol to kvalitný a napínavý zápas," pochválila súpera Slamová. Vo finále napokon domáce vyhrali 69:65.

Hráčky Sepci SIC triumfovali pred domácou zaplnenou halou

Rozhodujúcou bola napokon až posledná štvrtina, v ktorej domáce hráčky výrazne zlepšili obranu. ,,V hre sme v podstate nič nezmenili, len sme lepšie bránili situácie 1na1, kde nás dovtedy porážali. V útoku sme začali hrať aktívnejšie smerom na kôš, vďaka čomu rýchlo nazbierali 5 faulov a my sme sa dostávali na čiaru trestného hodu. V závere rozhodla naša rozohrávačka, ktorá má veľa skúseností z podobných zápasov. Určite bola tou kľúčovou hráčkou v závere ona,” pochválila rumunskú spoluhráčku Annemarie Godri-Parau.

V neveľkom Sfântu Gheorghe tak po štvrtý krát oslavovali prvenstvo v Rumunskom pohári. V 50-tisícovom meste je ženský basketbal dôležitou súčasťou života domácich. O tom svedčí aj fakt, že spolu s hráčkami úspech oslávila aj vypredaná hala.

,,Bolo to skvelé! Na zápase bolo viac ako 2000 fanúšikov. Celá hala stála, spievala chorály a povzbudzovala nás. U nás je tá atmosféra vždy výborná, ale počas finále nás fanúšikovia hnali od prvej do poslednej minúty, aj keď sme prehrávali. To som na Slovensku ešte nezažila," pochválila horlivosť domácich fanúšikov Angi.

ACS Sepsi SIC (ROM), Angelika Slamová (23) (Foto: ACS Sepsi SIC)

,,S fanúšikmi sme to aj oslávili. V klubovom podniku, kde mávame po každom zápase tímovú večeru aj s fanúšikmi. Navyše sme dostali dva dni voľna, takže každá sme ráno sadli do auta a išli domov," tešila sa sympatická krídelníčka, ktorá rovnako ako jej spoluhráčky odcestovala domov, stráviť čas s najbližšími.

Basketbalistky Sepci SIC túžia zavŕšiť sezónu titulom. Bolo by to pre klub len piate prvenstvo v domácej lige. Prvé kolo play-off sa v Rumunsku začína až tento týždeň. Sepsi na úvod privíta na domácej palubovke Universitatea CSM Oradea. ,,V piatok začíname play-off a my si ideme jednoznačne pre titul," sebavedomo uzavrela odchovankyňa šamorínskeho basketbalu.

basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

3 Washington Mystics 9/6 60,00%
4 Minnesota Lynx 10/7 58,82%