Kyle Kuric nebude reprezentovať, Tabak o jeho rozhodnutí vie

Publikované: 23.03.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Kyle Kuric (Foto: fiba.com)

Sedel smutný v útrobách mníchovského Audi Domu. Dôležitý zápas jeho Barcelony s Bayernom mu vôbec nevyšiel. Kyle Kuric sa proti obrane bavorského tímu nepresadil. Nielenže za sedemnásť minút nedal ani bod, ale ešte neubránil Fína Petteriho Koponena, ktorý rozhodol o triumfe domáceho tímu. Napriek tomu nemal Američan so slovenským pasom problém odpovedať na pár otázok.

„Nevyšla nám štvrtá štvrtina, nenadviazali sme v nej na veľmi dobrý výkon z predchádzajúcich častí zápasu. Veď sme ostatné štvrtiny vyhrali. Povolili sme Bayernu sa vrátiť do zápasu, nepremenili sme otvorené strely, aj spod koša,“ hovoril Kuric, ktorý má celkovo v Eurolige solídnu sezónu. Má výbornú 40% úspešnosť spoza oblúka, keď dáva priemerne 8 bodov za 19 minút na palubovke.

Ako som bol jediným novinárom v šatni FC Barcelona po prehre v poslednej sekunde

Cena pre basketbalistu roka ho šokovala

„Ročník je dobrý, postúpili sme už do play-off, chceli sme byť v prvej štvorke, čo sa nám nepodarilo, ale nemusí to nič znamenať. Chceme sa pobiť o postup do Final Four,“ pokračoval rodák z Pennsylvánie. Pre ostrostrelca bol prestup do Barcelony veľkým krokom vpred. Bol už hviezdou EuroCupu a aj španielskej ligy, ale na najvyššom stupni ešte nehral.

Rozdiel medzi EuroCupom a Euroligou je obrovský. Hráte viac zápasov, oveľa viac cestujete a k tomu sa stretávate s najsilnejšími súpermi v Európe. Okrem toho Barcelona je jedným z najväčších klubov v Európe. Bol to jeden z mojich cieľov, keď som prichádzal do španielskej ligy pred rokmi. Každý rok chce vedenie uspieť v lige aj Euroligy, čo je motivujúce. Posledné roky neboli najlepšie, ale myslím si, že v tejto sezóne sme sa vrátili tam, na čo sú fanúšikovia zvyknutí,“ hovoril americký basketbalista.

Kuric možno prekvapujúco vyhral ocenenie pre najlepšieho slovenského basketbalistu, pričom odohral za reprezentáciu len pár zápasov. Samotného hráča triumf šokoval. „Veľmi ma to prekvapilo. Za Slovensko som odohral len pár stretnutí, ale veľmi si to vážim. Znamená to pre mňa veľa. Škoda, že sa toho nedožil môj starý otec, ktorý zomrel minulý rok a pochádzal zo Slovenska. Nesmierne si užíval, že som sa rozhodol hrať za jeho rodnú krajinu. Hneď som mu poslal podpísaný dres. Hocičo, čo sa stalo na Slovensku a objavilo sa to v zámorských médiách, mi vždy posielal.

Je rozohrávač, krídlo? Grécky „boh“ má štatistiky ako dominantný Shaq O'Neal

Kyle Kuric (24), FC Barcelona Lassa (ESP) (Foto: euroleague.net)

Môže prísť iný naturalizovaný hráč

Krídelník odpovedal aj na očakávanú otázku, či ešte oblečie dres z dvojkrížom. Basketbalistov čaká cez leto veľmi dôležitá predkvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy. Ak neuspejú v konkurencii s Cyprom a Rumunskom, dlho sa nebude hrať na Slovensku nič dôležité.

Uvidíme, či sa mi podarí ešte hrať v budúcnosti za Slovensko. Toto leto to nebude. Rozprávali sme sa so Žanom Tabakom, moje rozhodnutie chápe. Narodilo sa nám dieťa, sezóna je veľmi dlhá. Končí až v júni. Keby som šiel ešte reprezentovať, tak by som nemal vôbec čas na rodinu,“ vysvetlil Kuric, ktorý kvituje príchod Tabaka na slovenskú lavičku.

„Bol to výborný hráč a je uznávaný odborník, ktorý má veľký prehľad. Trénoval v Španielsku, keď som tam hrával v minulosti. Myslím si, že to je dobrá voľba pre slovenský tím,“ zakončil zámorský basketbalista.

Podľa našich informácií existuje reálna šanca, že SBA využije možnosť a naturalizuje iného hráča. Využiť môže ešte služby Andreho Jonesa, ktorý hral v poslednom víťaznom zápase reprezentácie proti Švajčiarsku.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

CHI CHI 77:76
17.07.2019
ATL ATL
PHO PHO 69:64
17.07.2019
DAL DAL
MIN MIN 79:90
17.07.2019
SEA SEA
LAS LAS 18.07.2019 DAL DAL

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Las Vegas Aces 11/5 68,75%
2 Connecticut Sun 11/6 64,71%
3 Washington Mystics 9/6 60,00%
4 Seattle Storm 11/8 57,89%
5 Los Angeles Sparks 9/7 56,25%
6 Chicago Sky 10/8 55,56%
7 Minnesota Lynx 10/8 55,56%
8 Phoenix Mercury 8/8 50,00%
9 New York Liberty 7/10 41,18%
10 Indiana Fever 6/12 33,33%
11 Atlanta Dream 5/12 29,41%
12 Dallas Wings 5/12 29,41%