Publikované: 17.02.2019 Autor: Basket.sk Foto: Vladimír Dorňák

MBK Ružomberok, víťaz SP 2019 (Foto: Vladimír Dorňák)

MBK Ružomberok po presvedčivom výkone zdolal Piešťany 78:61 a po 22 rokoch sa teší zo zisku Slovenského pohára. Na treťom mieste sa umiestnili po výhre nad Šamorínom Young Angels Košice. Po výbornom druhom polčase zvíťazili 54:79.

Vo včerajšom semifinále dominoval Ružomberok a Šamorínu nedal šancu na úspech. Vyhral 85:44. V druhom semifinálovom zápase zdolali v tesnej koncovke Čajky tím Young Angels 48:53. Ružomberčanky sa zo zisku pohára tešili naposledy ešte v roku 1997.

Slovenský pohár žien – finále

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 78:61 (17:19, 25:7, 23:17, 13:18)
Najviac bodov: Jeffery 28, Ellenberg 16, Markovič 9 – Thompson 26, Lubin 13, Mikulášiková a Matejčíková po 8.

„VIDEO ZÁZNAM“ + „ŠTATISTIKY“

Radka Stašová, MBK Ružomberok:,,Prvé dojmy po vyhratom zápase sú naozaj skvelé. Vyhrať Slovenský pohár bolo našim cieľom už od začiatku sezóny a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo splniť. Prvý cieľ, ktorým bolo postúpiť v Európskom pohári Fiba sme naplnili a teraz nás už čaká posledný cieľ a to je titul v extralige."

Alexandra Baburová, Piešťanské Čajky:,,Úvod zápasu nám vyšiel podľa našich predstáv, no nepodarilo sa nám naň nadviazať v ďalšom priebehu. Počas hry sme striedali lepšie momenty s tými horšími, ale po náročnom programe nám nezostalo veľa síl na zdramatizovanie zápasu.“

Slovenský pohár žien – zápas o tretie miesto

ŠBK Šamorín – Young Angels Košice 54:79 (19:18, 17:17, 5:26, 13:18)
Najviac bodov: Vyňuchalová 18, Horvátová 17, Sujová 9 – Kozáková a Blanárová po 15, Logic 12, Majorošová a Nedoroščíková po 10.

Zuzana Žirková, Young Angels Košice:,,S celým týmto turnajom vládne z našej strany spokojnosť. Prvý zápas sme odohrali veľmi vyrovnaný, aj keď s nešťastným koncom pre nás. Rozhodli len malé detaily, ktoré sme mohli riešiť inak. Ale dnes sme si to všetko napravili v zápase o tretie miesto. Takže vládne spokojnosť."

Albert Dyóši, ŠBK Šamorín:,,V prvom polčase sme hrali kolektívnejšie a zvládli sme ho fyzicky. Druhý polčas sme už nezvládli ani fyzicky, ani takticky. Začali sme hrať individuálne a pod vplyvom únavy sme to začali tlačiť nasilu. V obrane sme mali diery. V Košiciach robia dobrú prácu s mladými hráčkami a ja im gratulujem k zaslúženému víťazstvu."

basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

17 Denver Nuggets 0/0 0,00%
18 Minnesota Timberwolves 0/0 0,00%