Vo finále si zahrajú Američanky proti Austrálčankám

Publikované: 29.09.2018 Autor: SITA Foto: fiba.basketball

Belgicko - USA, tím USA (Foto: fiba.basketball)

Do finále majstrovstiev sveta basketbalistiek postúpili hráčky USA a Austrálie. Američanky si suverénne poradili s Belgičankami 93:77, hoci Európanky prvý polčas držali krok a prehrávali po ňom iba o bod. Tretiu štvrtinu obhajkyne titulu vyhrali 33:18 a rozhodli o svojom triumfe.

Austrálčanky v dramatickom súboji ukončili sen o titule hostiteliek zo Španielska a zabránili repríze finále z roku 2014. Družstvo od protinožcov sa vo finále podujatia predstaví druhýkrát, v roku 2006 v Brazílii sa Austrália tešila po víťazstve nad Ruskom aj z celkového triumfu.

Výsledky sobotňajších stretnutí na majstrovstvách sveta basketbalistiek na španielskom ostrove Tenerife (22. – 30. septembra):