Inšpiroval sa Navarrom a Ginobilim. Anton Gavel dnes ukončil hráčsku kariéru

Publikované: 29.08.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: fcb-basketball.de

Anton Gavel (Foto: fcb-basketball.de)

Oddnes je to definitívne! Anton Gavel, ktorý ostatné štyri sezóny odohral v drese Bayernu Mníchov, ukončil svoju hráčsku kariéru. Oznámil to predpoludním na tlačovej konferencii v hale Audi Dome, kde mníchovský klub hráva svoje domáce zápasy.

Na úvod brífingu si všetci prítomní pozreli na obrazovke najvýraznejšie momenty Antona Gavela v drese Bayernu. Potom už prišlo na rad to najpodstatnejšie a 33-ročný rodák z Košíc si zobral slovo. „Takže chcem vám oznámiť, že končím s basketbalom a že to bola moja posledná sezóna. Teraz sa stiahnem a už nebudem hrať basketbal profesionálne,“ povedal s úsmevom na perách Gavel, ktorý päťkrát vyhral titul v nemeckej bundeslige. Na otázku, či mu nechýba letná príprava na novú sezónu, odpovedal nasledovne: „No v tejto chvíli je to ešte taký divný pocit, že to človeku chýba, ale myslím si, že toto bol pre mňa správny čas. Teraz som sa mohol rozhodnúť, neskôr by to možno zmenilo nejaké zranenie,“ dodal skúsený kombo rozohrávač, ktorý v roku 2013 získal cenu MVP finále nemeckej ligy.

„Bolo to v prvom rade Antonovo rozhodnutie. Dlho nad tým rozmýšľal a vyhodnotil si to. V drese Bayernu Mníchov dosiahol snáď všetko a povedal si, že teraz sa bude venovať iným veciam a starať sa o rodinu. Mal som to šťastie, že som ho zažil ešte aj ako hráč. Chcel by som sa mu poďakovať za všetko, čo počas svojho pôsobenia spravil pre náš klub,“ dodal generálny manažér bavorského klubu Marko Pešič. „Neviem ešte, čo príde, ale chcem sa venovať svojej rodine a užívať si pokoj. Viem si predstaviť, že zostanem pri basketbale, ale to je až otázka budúcnosti,“ skonštatoval Anton Gavel, ktorý sa v roku 2015 predstavil na ME ako reprezentant Nemecka, kde si zahral s legendárnym Dirkom Nowitzkim. Prečo sa Anton Gavel rozhodol ukončiť kariéru práve teraz? „Najprv skončil s basketbalom Navarro, no a teraz tiež Ginobili. Preto som si pomyslel: toto je správny moment,“ žartoval 4-násobný držiteľ ocenenia najlepší basketbalista Slovenska.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 27.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK