Young Angels Academy v mládežníckych reprezentáciách

Publikované: 26.08.2018 Autor: Radko Dvorščák Foto: fiba.basketball

Young Angels na ME v roku 2018 (Foto: fiba.basketball)

Letná klubová prestávka pod deravými košmi už neodmysliteľne patrí mládežníckym reprezentáciám. Inak tomu nebolo ani počas tohto horúceho leta. Priaznivci mládežníckeho basketbalu tak mohli sledovať účinkovanie našich reprezentantiek na troch európskych šampionátoch. Každá z účastníčok na tomto významnom podujatí získala pre svoj rast nenahraditeľnú skúsenosť. Získala možnosť zviditeľniť nielen seba, klub, národný zväz, no predovšetkým Slovenskú republiku.

„Najvyššou poctou pre športovca Slovenskej republiky je reprezentovať svoju vlasť – Slovenskú republiku.“

Z pohľadu klubu Young Angels Academy sa v reprezentačných výberoch ocitlo 14 aktuálnych hráčok pre sezónu 2018/2019 z toho 12 odchovankýň klubu. Do širších výberov sa dostalo ďalších 10 hráčok. Všetky spoločne budú aj počas nasledujúcej sezóny obliekať žlto-modrý košický dres.

Každý z nás v klube, ktorému záleží na raste týchto dievčat pozorne sledoval ich herný prejav v konkurencii iných krajín. Je viac než jasné, že s výsledkami, či umiestnením spokojní byť nemôžeme. Všetci vieme vymenovať niekoľko dôvodov, samozrejme z nášho pohľadu, prečo naše národné výbery medzinárodné konfrontácie nezvládajú. Na druhej strane netreba mať ružové okuliare a očakávať zázraky. K zmene celospoločenských podmienok, ktoré by priniesli žiadaný efekt, určite tak skoro nedôjde. Momentálne sú iba dve možnosti: a to nečinnosť, alebo využiť aj poznatky z práve skončených majstrovstiev Európy a maximalizovať potenciál hráčok, ktoré máme k dispozícii na klubovej úrovni. Náš klub pôjde určite tou druhou cestou.

Byť reprezentantkou je vecou národnej hrdosti. Spôsobom náležitým tomuto statusu by sa mali chovať aj všetky hráčky, ktoré predstavujú istý vzor a inšpiráciu pre nasledovníčky. Svojim vystupovaním a konaním reprezentujú svoju krajinu a netýka sa to iba výkonu v športe, ale takisto aj prejavu mimo športoviska. Odhodlanie by mali pretaviť do každodennej tvrdej a koncepčnej práce, aby v budúcnosti boli úspešnejšie. Bez toho to jednoducho nepôjde. Čakať, že to príde samé od seba je prinajmenšom naivné. O úspech a presadenie v konkurencii sa treba popasovať svedomitou a systematickou prácou. Veríme, že hráčkam záleží na tom aby uspeli, no „odmakať“ si to musia samé. My tréneri ich budeme donekonečna upozorňovať, vysvetľovať, argumentovať, podporovať a veriť, že raz sa v nich preberie to správne športové srdiečko.

ME hráčok do 20 rokov (A-kategória), 7. – 15. 7. 2018, Šopron (Maďarsko)
účastníčky ME: Michaela Balážová (odchovankyňa Zvolen), Dominika Drobná (odchovankyňa Svit/Poprad), Vanda Kozáková.
do širšieho výberu sa dostali: Michaela Lukačiková, Linda Flešárová.

ME hráčok do 18 rokov (B-kategória), 3. – 12. 8. 2018, Fürstenfeld, Güssing a Oberwart (Rakúsko)
účastníčky ME: Barbora Bohušová, Katarína Knappová, Martina Machalová Sára Majorošová, Diana Mikovčáková, Michaela Pahulyová, Natália Seňová, Dominika Urbanová.
do širšieho výberu sa dostali: Sofia Beráneková, Timea Čatlošová, Sandra Pahulyová, Sofia Virasztóová, Zuzana Zahornacká.

ME hráčok do 16 rokov (B-kategória), 16. – 25. 8. 2018, Podgorica (Čierna Hora)
účastníčky ME: Miriam Ištoňová, Michaela Jendrichovská, Barbora Kolesárová.
do širšieho výberu sa dostali: Anna Kaliuzhna, Tereza Schreiberová, Sonia Sabovčíková.

Podporiť tieto, ale aj ďalšie talenty, ktoré v klube vychovávame môžete svojim hlasom do 31.8.2018 na stránke:

https://www.nadaciasov.sk/…ngels-kosice

ĎAKUJEME

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 27.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK