Európania dokázali, že sa môžu stať najužitočnejšími hráčmi v NBA, tvrdí Rašo Nesterovič

Publikované: 22.08.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: slovenskenovice.si

Radoslav Nesterovič (Foto: slovenskenovice.si)

Len pred pár dňami sme na našom portáli písali o Dinovi Radjovi, ktorý sa ako hosť prišiel pozrieť na prestížny kemp Basketball without Borders pre talentovanú mládež vo vekovej kategórii do 17 rokov. Do Belehradu zavítal počas minulého víkendu aj ďalší výborný hráč, ktorý sa počas svojej bohatej kariéry pohyboval podobne ako Radja najmä pod košom.

Reč je o slovinskom pivotovi Radoslavovi Nesterovičovi, ktorého basketbalový svet pozná pod prezývkou Rašo. V hlavnom meste Srbska sa stretol pri príležitosti kempu s bývalými hráčmi a trénermi, ku ktorým patril aj kouč San Antonia Spurs Gregg Popovich. „Je to ako rodinné stretnutie. Je tu mnoho tvárí, ktoré som vídal dlhé roky, no v poslednom čase sme sa nestretli. Vždy je to dobré, vrátiť sa späť a pracovať s týmito ľuďmi,“ skonštatoval rodák z Ljubljany v rozhovore pre stránku Eurohoops.

Keďže Rašo Nesterovič hrával počas svojej kariéry v NBA za kluby San Antonio Spurs aj Toronto Raptors, jedna z otázok sa týkala veľkej výmeny, vďaka ktorej sa Kawhi Leonard dostal do Toronta a DeMar DeRozan do San Antonia. „Myslím si, že Spurs sa pripravujú na prebudovanie kádra mladými hráčmi. Samozrejme, že budú potrebovať čas, ale určite ich nebudem vopred odpisovať. Kým sa skončí základná časť, môže z nich byť ašpirant na majstrovský titul. Čo sa týka Raptors, tak je to jeden z najlepších tímov vo východnej konferencii a myslím si, že takto budú pokračovať aj naďalej,“ odvetil Nesterovič.

Slovinec si pred odchodom do NBA zahral za Partizan Belehrad, PAOK Solún, Olimpiju Ljubljana a napokon aj v Taliansku za klub Kinder Bologna, s ktorým v roku 1998 vyhral Euroligu. V NBA získal titul ako hráč Spurs (2005), čím sa dostal do elitnej skupiny. Len deväť basketbalistov na svete má titul z týchto dvoch súťaží! V najkvalitnejšej súťaži na svete odohral Rašo Nesterovič celkovo 875 zápasov. „Celé to začali Vlade Divac, Dražen Petrovič, Arvydas Sabonis, Dino Radja a Toni Kukoč, ktorí ako prví spravili tento skok a išli do NBA. Teraz je každým rokom viac a viac európskych hráčov v NBA. Myslím si, že Európania dokázali, že vedia hrať na najvyššej úrovni a môžu sa stať najužitočnejšími hráčmi v NBA.“

Toto leto sa do zámorskej ligy presúva aj jeden európsky basketbalista, ktorý je pre Raša Nesteroviča veľmi blízky. Je to jeho krstný syn Luka Dončič, ktorý podpísal nováčikovský kontrakt s tímom Dallas Mavericks. „V prvej sezóne zistí, ako veci fungujú. Potom počas nasledujúcich rokov môžeme očakávať skutočného Luku Dončiča,“ dodal na záver Rašo Nesterovič, ktorý v máji oslávil 42. narodeniny.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV