Nemecké médiá špekulujú o konci Gavela v Bayerne Mníchov

Publikované: 19.08.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko

Anton Gavel (Foto: FC Bayern)

Anton Gavel doviedol ako kapitán v minulej sezóne k titulu Bayern Mníchov. V rozhovore pre našu stránku vyjadril túžbu, že by chcel odohrať v drese bavorského veľkoklubu ešte sezónu. Stačilo by mu hrávať len v nemeckej bundeslige a vybehnúť párkrát v Eurolige.

Momentálne to skôr vyzerá tak, že tridsaťtriročný košický rodák už dres Bayernu asi neoblečie. Informáciu priniesol nemecký denník Bild. Tím rokuje s veľkou posilou. Vedenie chce získať nemeckého reprezentanta Paula Zipsera, ktorý hrával v minulej sezóne za Chicago Bulls.

Gavelovo meno nefiguruje na súpiske pre nový ročník ani na klubovej stránke. „O všetkom sa rozhodne v najbližších štrnástich dňoch po kempe,“ povedal pre Bild manažér tímu Marko Pešič. Bayern sa momentálne pripravuje pri talianskom jazera Garda.

Končí hviezda, ktorá je v Barcelone legendou ako Messi

Pochybnosti o pokračovaní skúseného slovenského rozohrávača v klube nemeckého majstra vyjadrili aj v denníku Abendzeitung München. Tiež spomínajú, že príprava začala bez posledného kapitána klubu. Píšu o tom, že všetko smerujem ku koncu rodáka spod Tatier v tíme. V článku sa spomína fakt, či bude Gavel pokračovať v inom klube alebo ukončí kariéru. Samotný hráč nám v poslednom rozhovore povedal, že si už veľmi nevie predstaviť hrať inde ako v Nemecku.

Pre sezónu 2018/2019 majú v bavorskom tíme na súpiske trinásť mien, Zipser by mohol byť štrnástym. Z nových posíl zaujme aj výborný fínsky strelec Petteri Koponen, ktorý prišiel z FC Barcelona. Fín spolu s Robinom Amaizem a ďalšou posilou Maodom Lo hrajú na rovnakej pozícii ako jeden z najlepších slovenských basketbalistov v histórii.

Gavel je v nemeckej bundeslige ikonou. Získal zatiaľ päť titulov a roky patril k najlepším hráčom. Jeho rola v Bayerne sa postupne zmenšovala, ale stále patril k obranným lídrom a veľkú prácu odviedol v kabíne, čo nám zdôraznil v rozhovore Aleksandar Djordjevič. Ten trénoval mníchovský klub v prvej polovice sezóny a potom nečakane skončil po nezhodách s manažérom Pešičom. Prácu Slováka pri tíme si veľmi cenil.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.