Satoranský chce doviesť Čechov po 37 rokoch na majstrovstvá sveta

Publikované: 01.08.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko

Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský je jednou z najväčších basketbalových hviezd v našich končinách za posledné roky. Dvadsaťšesťročný rozohrávač zvládol presun z Barcelony do NBA. Vo Washingtone si vypracoval solídnu pozíciu. Čaká ho však kľúčový rok, v ktorom bojuje o novú zmluvu. Pražský rodák poskytol veľký rozhovor českému deníku Sport.

Satoranský viedol v posledných dňoch kemp pre deti v pražskej Folimanke a opísal na čom najviac pracuje. „NBA je momentálne najmä o trojkách. Preto sa na to zameriavam aj v príprave. Aj na úkor mojich obľúbených striel zo strednej vzdialenosti. Pracujem na tom, aby som využíval otvorené pozície,“ rozhovoril sa český basketbalista pre športový denník.

Dvojmetrový tvorca hry si uvedomuje, že ho čaká ešte náročnejšia sezóna. Vo Wizzards si síce vybojoval pozíciu back up rozohrávača za hviezdnym Johnom Wallom, ale teraz mu pribudla konkurencia v podobe Austina Riversa, ktorý prišiel z Los Angeles Clippers.

„Neberiem ho úplne ako konkurenta, v prvom rade je to môj spoluhráč a sám radšej hrá na pozícii dva. Absolvovali sme kedysi spolu work out a prišiel mi ako fajn chalan. Myslím si, že môžeme na palubovke dobre spolupracovať. Austin je výborný hráč jedna na jedna a môže nám dodať potrebnú agresivitu, ktorá nám v minulosti chýbala,“ dodal Satoranský.

Fusek: Pôvodne som chcel v Prievidzi ostať, ale zmenil to Pannone a finančná situácia

Najsilnejší tím za posledné roky

Vo Washingtone veria, že majú najsilnejší tím za posledné roky a po odchode LeBrona Jamesa do Los Angeles Lakers majú vo Východnej konferencii väčšiu šancu. Český basketbalista sa vyjadril aj k odchodu najlepšieho basketbalistu planéty z Clevelandu.

LeBron asi vie, čo robí, keď som bol malý, držal som palce Lakers. Fanúšikovia musia byť nadšení. Na druhej strane mi príde zvláštne, že do Golden State prichádza DeMarcus Cousins. Takto budú mať obhajcovia titulu celú all star päťku, pritom NBA chce, aby liga bola vyrovnaná,“ pokračoval Satoranský, ktorý si plne uvedomuje, že ho čaká kľúčový tretí rok v profilige. Naplní sa tým jeho kontrakt s klubom z hlavného mesta USA.

„Každý mi to pripomína a všetkým opakujem, nech o o tom nehovoria. Snažím sa robiť na tom, čo môžem ovplyvniť. Tým je príprava a potom uvidíme, ako budú rozdané role v tíme. Nevnímam to tak, že je to moja posledná šanca pred kontraktom.“

MVP českej ligy bude pôsobiť v Maccabi Tel Aviv, zahrá si však aj v Eurolige?

Veselého prehovárať nebude

Česi majú šancu po 37 rokoch postúpiť na majstrovstvá sveta. Satoranský chýba v júnových kvalifikačných zápasoch, ale jeho spoluhráči ich zvládli a ostali reálne v hre o šampionát. „Bez zmeny formátu šampionátu by sme na to asi nemohli pomyslieť, takto sa nám otvára šanca. Rusko a Bosna sú súperi, proti ktorým sa dá uspieť. Chalani odviedli v predchádzajúcich zápasoch výbornú robotu. Nemali síce ťažkú skupinu, ale fakt, že dvakrát zdolali Fínsko, sa počíta.“

Reprezentácia však možno bude musieť oželieť absenciu druhej najväčšej hviezdy Jana Veselého, ktorý nepovedal, či tímu pomôže. „Prehovárať ho nebudem, už sme v takom veku, že sa podobné veci nerobia. Je to na ňom. Samozrejme chcem, aby reprezentoval. Je to asi najlepší spoluhráč, s ktorým som kedy hral. Keď sme spolu, tak je reprezentácia o 50 percent lepšia,“ zakončil pre Deník Sport Satoranský.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV