Sme schopní dať každému súperovi 70 bodov, vraví Kováčik

Publikované: 06.02.2018 Autor: Fredo Pitrák Foto: TASR

Peter Kováčik (Foto: TASR)

Slovenskú ženskú basketbalovú reprezentáciu čakajú dva duely v kvalifikácii o postup na ME 2019. Zverenky trénera Petra Kováčika najskôr v sobotu odohrajú duel na palubovke Čiernej Hory a na budúci týždeň v stredu sa Slovenky predstavia v Ružomberku proti Bosne a Hercegovine.

Čierna Hora, ktorá je najbližším súperom slovenských basketbalistiek, je po prvých dvoch kvalifikačných zápasoch na čele skupiny A. „Vieme, že majú družstvo zložené zo skúsených hráčok, ktoré hrávajú Euroligu aj FIBA Cup. Navyše sa posilnili o Škerovičovú a Robinsonovú, ktorá je naturalizovanou Američankou. Ich hra je typická tým, že veľmi vysoko napádajú a v obrane hrajú agresívne. Sú silné v hre jedna na jednu a navyše majú skvelú Dubljevičovú, ktorá dokáže rozbíjať hru súperov veľmi dobrou streľbou,“ povedal tréner Slovenska Peter Kováčik.

Obrana bude alfou a omegou

V stredu 14. februára privítajú Slovenky na domácej palubovke Bosnu a Hercegovinu, ktorej podľahli vo svojom úvodnom vystúpení v rámci kvalifikácie na ME. „Bolo na nás vidieť, že je to náš prvý zápas. Úvodný polčas sme odohrali veľmi dobre. V druhom dejstve sme začali robiť taktické chyby a nevychádzala nám hra v obrane, kde vidím veľký potenciál na zlepšenie. Aj oni sa výrazne posilnili o Kizerovú,“ uviedol Kováčik.

Slovenské basketbalistky sa podľa ich trénera musia výrazne zdokonaliť v jednej hernej činnosti ak chcú pomýšľať na úspech. „Našim hlavným cieľom bude v porovnaní s prvým zápasom zlepšiť obranu. Momentálne máme družstvo zložené tak, že každému súperovi vieme dať sedemdesiat bodov, dôležité je aby sme nedostali osemdesiat. Obrana bude v oboch zápasoch alfou a omegou.“

Potrebovali strelkyne na krídlach

Aj Slovenky sa oproti prvému kvalifikačnému bloku posilnili, keď do tímu prišli skúsené hráčky Good Angels Košice – Barbora Bálintová a Marta Páleníková. „Družstvo je nesporne silnejšie a skúsenejšie. Potrebovali sme kvalitne strieľajúce krídla. Celkovo má tento tím omnoho vyššiu kvalitu ako sme mali v prvých dvoch zápasoch,“ povedal Kováčik.

Úvodný zraz mali Slovenky v pondelok, kedy sa trénerovi hlásilo 12-hráčok. „Dôležité je, že všetky hráčky sú zdravé, akurát Bálintová dostala menšie úľavy v tréningu, keďže prišla po zranení. Predpokladám, že ak sa nič počas týždňa nestane do Čiernej Hory pocestujeme v kompletnom zložení a v najlepšej kvalite.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia