Růžičková ukončila reprezentačnú kariéru, chce byť úspešná s Benátkami

Publikované: 26.01.2018 Autor: SITA Foto: Ľubomíra Ištoňová

Good Angels Košice vs. Reyer Benátky (ITA), Marie Růžičková (14) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Slovenská basketbalistka Marie Růžičková (31) sa rozhodla ukončiť reprezentačnú kariéru a prenechať svoje miesto mladším hráčkam. Prezradila to po štvrtkovom prvom zápase o postup do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA, v ktorom jej tím Reyer Benátky zvíťazil na palubovke Good Angels Košice jednoznačne 89:68. Slovenské basketbalistky čakajú vo februári dva zápasy proti Čiernej Hore (10. 2. o 19.00 h v Podgorici) a Bosne a Hercegovine (14. 2. o 18.00 h v Ružomberku) v A-skupine kvalifikácie o postup na ME 2019. Budú už bez Růžičkovej.

Telefonovala som s reprezentačným trénerom Petrom Kováčikom, volal ma, ale dohodli sme sa, že už nepôjdem. Necítim sa na to. Nieže by som sa cítila fyzicky zle, ale myslím si, že máme kvalitné mladé dievčatá, na ktoré som veľmi hrdá. Hrávajú aj v Taliansku, napríklad Žofia Hruščáková alebo Sabina Oroszová a myslím si, že ony by mali byť teraz v reprezentácii. Preto som sa dohodla s trénerom, že nie je treba, aby som prišla. Budem sa koncentrovať na klubové ciele v sezóne,“ povedala Růžičková pre slovenské médiá v Košiciach.

Good Angels Košice vs. Reyer Benátky (ITA), Růžičková (14) na lavičke (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Skúsená 192 cm vysoká pivotka Růžičková pôsobí v Benátkach od roku 2013. Jej tímu sa v aktuálnej sezóne EP FIBA mimoriadne darí, v doterajších deviatich zápasoch neprehrali ani raz. Ambície Reyeru sa však zameriavajú najmä na domácu súťaž. „Chceme sa dostať do finále talianskej ligy. V ostatných rokoch nám to nevychádza, takže sme pod tlakom. Sme radi, že sa nám darí v Európskom pohári FIBA, užívame si to. Ideme od zápasu k zápasu, ale hlavný cieľ je talianska liga. Momentálne sa vezieme na dobrej vlne po hernej stránke. Aj sa dobre poznáme, sme viaceré hráčky spolu už dlhší čas,“ uviedla Růžičková, ktorá k štvrtkovému triumfu v Košiciach pomohla Benátkam 13 bodmi. Na otázku, ako sa jej pozdáva život v Taliansku, odpovedala: „Som tam už ako doma, som aj zasnúbená, žijem už v Taliansku. Som však rada, že som si mohla zahrať po dlhom čase v Košiciach, kde som kedysi dávno pôsobila. Prišli sa pozrieť moji rodičia aj známi a myslím si, že videli vydarený zápas v našom podaní.“

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia