Predĺženie po predĺžení

Publikované: 30.11.2017 Autor: Marek Grondžel Foto: fiba.com

MBK Ružomberok vs. GOOD ANGELS Košice, Yatskovets (23) vs. Peters (14) (Foto: fiba.com)

Basketbalistky Good Angels Košice sa v tejto sezóne profilujú ako odborníčky na predĺženia. V základnej B-skupine Európskeho pohára FIBA úspešne zvládli už dve – jedno dokonca dvojnásobné –, no to najčerstvejšie sa postaralo o ďalšie. Pýtate sa, ako je to možné? Odpoveď vám ponúknu nasledovné riadky, po prečítaní ktorých vám bude jasné len to povestné „viem, že nič neviem“.

To je vlastne situácia, v ktorej sa pred štvrtkovými „eurocupovými“ súbojmi nachádza aj náš 14-násobný ženský basketbalový šampión. Tomu sa triumfom nad Ružomberkom podarilo zostať v hre o priamy postup do januárového prvého kola play-off, no keďže „žlto-modré“ vyhrali len o tri body (59:56), tak hneď po jednom predĺžení sa pre ne začalo ďalšie.

Počas neho budú môcť už iba na diaľku sledovať, ako sa s nimi basketbalový osud pohrá a či im decembrový program „neobohatí“ o ďalšie dva súboje v rámci baráže „eurocupovej“ vyraďovačky. Tej by sa košický tím chcel vyhnúť, no rovnaký záujem má aj španielska Girona, turecký Mersin, belgický Namur a poľský Vroclav.

Ak by ani jedno z týchto družstiev vo svojom poslednom zápase skupinovej fázy neuspelo, tak je „vymaľované“ a Good Angels by do play-off vstúpili až v novom roku zo 6. priečky. Na prvú osmičku môžu východniarky aj v prípade úspechu niektorého zo spomenutých kolektívov a preto štvrtkové čakanie bude skutočne pekne napínavé a zaberie celé popoludnie i večer.

Prvý z ostro sledovaných zápasov (Krasnojarsk – Mersin) sa začne už o pol druhej nášho času a ten úplne posledný (Namur – Győr) sa skončí okolo trištvrte na jedenásť. A jedným okom budú v metropole východu sledovať aj snaženie Piešťan v rumunskom Sfantu Gheorghe (hrá sa tam od 17.00 hod.), pretože úplne sa nedá vylúčiť možnosť, že práve Čajky budú súperom Good Angels v predkole play-off.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV