Mištinová kvituje mladý kolektív, nad Islandom musia vyhrať

Publikované: 14.11.2017 Autor: Patrik Fotta Foto: fiba.com

Bosna a Hercegovina vs. Slovensko, Vrančič (6) vs. Bartánusová (6) a Mištinová (13) (Foto: fiba.com)

Slovenské basketbalistky po prehre v Bosne a Hercegovine 67:79 nastúpia zajtra na svoj druhý zápas kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019. Od 18. hod. privítajú zverenky trénera Petra Kováčika v Ružomberku basketbalistky Islandu. Špeciálnu príchuť bude mať duel pre Miroslavu Mištinovú, ktorá je hráčkou MBK Ružomberok.

Stretnutie v Sarajeve proti Bosne a Hercegovine mali Slovenky šancu na úspech, keď síce po polčase prehrávali o šesť bodov no po obrátke zlepšili výkon a manko súpera zmenšili. Nevyšiel im však záver duelu, po ktorom sa z víťazstva tešili domáce hráčky. „Myslím si, že sa to rozhodlo v štvrtej štvrtine, keďže tretiu sme vyhrali a boli sme blízko k dotiahnutiu sa na domáce hráčky. Urobili sme veľmi veľa chýb v obrane a chýbala nám lepšia komunikácia, aj preto sme nedokázali uspieť,“ povedala Miroslava Mištinová.

Bosne a Hercegovine pomohli rozhodcovia

Bosna a Hercegovina hádzala celkovo 24 trestných hodov zatiaľ čo Slovenky len deväť. „Určite aj to bol jeden z rozhodujúcich faktorov. Získali veľmi veľa faulov aj keď určite im dosť pomohli aj rozhodcovia. Na to sa však nemôžeme vyhovárať. Mali sme si to uhrať,“ skonštatovala Mištinová, ktorá je s podmienkami v reprezentačnom tíme spokojná. „Ja som veľmi spokojná. Všetko je super, od ubytovania, cez stravu a samozrejme máme výborný kolektív.“

Slovenské družstvo prešlo omladením kádra. Vekový priemer reprezentácie je okolo 21 rokov a aj vďaka tomu si hráčky medzi sebou dobre rozumejú. „Určite môžem potvrdiť, že komunikácia medzi nami je výborná a máme k sebe bližšie, keďže sme všetky mladé,“ skonštatovala 20-ročná krídelná hráčka.

Hruščáková: V Neapole sa ma pýtajú, či som Hamšíkova príbuzná

Prídu ich podporiť aj rodiny a známy

Zajtra potrebujú Slovenky na domácej palubovke jednoznačne uspieť. V zápase proti Islandu budú jasným favoritom aj napriek absencii viacerých skúsených hráčok. „Mal by to byť ľahší duel ako v Bosne a Hercegovine. Netreba nič podceňovať, výškovo sú na tom podobne ako my. Hrajú rýchly basketbal a pomerne jednoduchý. V každom prípade budeme musieť veľa behať a poctivo brániť.“

Ako hráčka extraligového MBK Ružomberok pozná Mištinová každé zákutie haly a spolu s ďalšími spoluhráčkami z klubu (Bartánusová, Janoščíková a Kováčiková), ktoré si oblečú reprezentačný dres budú mať známe domáce prostredie. „Máme to tam natrénované, koše dobre poznáme, tak verím, že to pre nás dobre dopadne. Baby prídu podporiť aj známy a rodinní príslušníci, takže budú mať motiváciu navyše,“ povedala Mištinová.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia