Piešťanské Čajky boli s Hatayom blízko senzačnému výsledku

Publikované: 02.11.2017 Autor: Tomáš Horký Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky - BB Hatay (Foto: Laco Duračka)

Piešťanské Čajky v odvetnom stretnutí D-skupiny Európskeho pohára FIBA silný turecký Hatay BB v Diplomat aréne poriadne potrápili. Basketbalistky Piešťan boli vďaka výbornému tímovému výkonu, ktorý bol podporený skvelou atmosférou v hľadisku blízko k senzačnému výsledku.

Prehra o šesť bodov Čajky mrzí

Takmer vypredaná Diplomat aréna videla v stredu duel plný emócií na ihrisku i v hľadisku, no hlavne kvalitný basketbal na európskej úrovni. Čajky proti bohatému tureckému klubu ukázali, že môžu hrať vyrovnane s hocikým. Hoci Piešťanky prehrali o šesť bodov 57:63, za predvedený výkon sa rozhodne hanbiť nemusia. „Takáto prehra nás mrzí, pretože sme boli veľmi blízko. Urobili sme zbytočné chyby, ktoré sme nemali urobiť. Súper takého kalibru, ako je Hatay ich vytrestal a to rozhodlo. Musíme však byť hrdí na naše baby, odviedli veľký kus práce. Pokiaľ sa takto budeme prezentovať, je veľká šanca, aby sme uspeli v Toruni alebo proti Sepsi a vybojovali si postup do vyraďovacej časti,“ povedal tréner Čajok Martin Pospíšil.

Čajky pritom zápas začali výborne, v prvej štvrtine dokonca viedli o 14 bodov. Zaskočený Hatay sa však pozviechal a začal znižovať bodový rozdiel. Vyrovnaný duel sa rozhodol až v samom závere, kedy turecké hráčky ukázali viac skúseností a odskočili na konečných 63:57. „Súper, ktorý má vyššiu kvalitu v takýchto zápasoch pochopí, že musí zapnúť na vyššie obrátky a začne hrať agresívnejšie. Pre nás je to zase obrovská škola, že hráčky pochopili niektoré veci. Všetko je to o kľúčových momentoch a detailoch. Len takéto zápasy nás posúvajú ďalej,“ pokračoval tréner Piešťan.

Hra Hatayu bola opäť postavená na výkone americkej pivotky Courtney Paris, ktorá v stretnutí zaznamenala 23 bodov a 19 doskokov. „Možno to je najlepšia pivotka, ktorá kedy hrala v Piešťanoch. Robí každému družstvu problém. V poslednom zápase tureckej ligy mala 25 doskokov a 27 bodov, čo je jej štandard. Snažili sme sa jej to čo najviac znepríjemniť. Škoda úseku v tretej štvrtine, kedy sme jej dovolili veci, na ktoré je zvyknutá,“ povedal o najväčšej hviezde Hatayu M. Pospíšil.

Kapitánka L. Bartáková: Na palubovke sme nechali všetko

Na hráčkach z kúpeľného mesta bolo po zápase vidieť sklamanie. Za svoj bojovný tímový výkon si však vyslúžili veľký potlesk od fanušikov, ktorý na posledný domáci duel v základnej skupine Eurocupu takmer vypredali Diplomat arénu. „Bojovali sme celý zápas a na konci rozhodla skúsenosť. Oni mali strašne rýchlo štyri fauly a my sme to nedokázali využiť v náš prospech. Možno nám chýbalo aj trošku šťastia, aby sme dotiahli takýto zápas do víťazného konca. Vedeli sme, že do zápasu budeme musieť dať ešte niečo na viac a nechali sme tam ozaj všetko. Hatay je výborný klub, majú veľké mená a určite sme im to znepríjemnili,“ skonštatovala po stretnutí kapitánka Lenka Bartáková, ktorú doplnila najskúsenejšia hráčka Čajok Chorvátka Emilija Podrug. „Som hrdá na náš tím a na všetky spoluhráčky. Rozhodne sa za náš výkon nemusíme hanbiť a boli sme Hatayu vyrovnaným súperom. Musíme pokračovať v dennodennej tvrdej práci a verím, že zvládneme ďalšie zápasy a podarí sa nám vybojovať postup.“

Rozhovor po zápase s trénerom Martinom Pospíšilom

Rozhovor po zápase s kapitánkou Lenkou Bartákovou

Čajky pochválila aj trénerka Hatayu

Hoci prvom stretnutí na domácej palubovke Hatay BB jednoznačne dominoval a zvíťazil 58:84, v Diplomat aréne bol obraz hry diametrálne odlišný. Výkon Piešťanských Čajok na pozápasovej tlačovej konferencii pochválila aj trénerka tureckého celku Katerina Chatzidaki. „Musím pogratulovať Čajkám a špeciálne trénerovi, pretože pripravil jeho tím na zápas s nami ozaj výborne. Hrali disciplinovane v obrane najmä v prvom polčase a mali sme s tým veľké problémy. Bol to pre nás veľmi dobrý zápas, pretože Čajky boli ozaj kvalitným protivníkom.“

Fotogaléria zo zápasu

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV