Rudež k súperom v predkvalifikácii: "Sú porovnateľní s nami"

Publikované: 24.08.2017 Autor: TASR Foto: Vladimír Dorňák

Ivan Rudež (Foto: Vladimír Dorňák)

Súpermi slovenskej basketbalovej reprezentácie v predkvalifikácii na majstrovstvá Európy 2021 budú v A-skupine Macedónci a Švajčiari. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Mníchove. Celkovo sa v predkvalifikácii predstaví deväť družstiev, zo skupín idú ďalej víťazi, ktorých doplní najlepší tím z druhých miest. Úvodné stretnutia sú na programe v novembri.

„Po skončení predkvalifikácie na MS 2019 sa pre nás začína príprava na kvalifikáciu na ME 2021. Súperi, ktorí nás čakajú v našej skupine, sú kvalitatívne porovnateľní s nami. Silu Macedónska sme mali možnosť otestovať v príprave v Bratislave. Majú dobrého naturalizovaného hráča na pozícii jedna a skupinu skúsených hráčov. Myslím, že je to skupina, z ktorej sa dá postúpiť. Verím, že v novembri sa nám podarí zachovať hráčske zloženie, ktoré odohralo aj predkvalifikáciu na MS,“ vyjadril sa pre oficiálnu webstránku Slovenskej basketbalovej asociácie reprezentačný tréner Ivan Rudež.

žreb predkvalifikácie ME 2021 v basketbale:

A-skupina: SLOVENSKO, Macedónsko, Švajčiarsko

B-skupina: Albánsko, Arménsko, Dánsko

C-skupina: Cyprus, Portugalsko, Luxembursko

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia