Krompachy vyhrali II. ligu, ale vyššie sa nehrnú. Nevyhovuje im systém I. ligy

Publikované: 04.05.2017 Autor: Róbert Buček

BKM Dastet Krompachy tím (Foto: Facebook BKM Dastet Krompachy)

Na Basket.sk z času na čas dávame priestor aj menej frekventovaným témam a klubom na spopularizovanie sa. Tentoraz sa obhliadneme za víťaznou púťou Krompách v II. lige mužov.

BKM Dastet Krompachy triumfoval na záverečnom turnaji Final Four tretej najvyššej basketbalovej súťaže mužov, kde sa stretli po dva najlepšie tímy z východu a zo západu republiky. Po semifinálovom víťazstve nad „béčkom“ Levických Patriotov (101:75) si vo finále poradil s BK UVL Košice, tiež presvedčivo 95:79.

„Po tretíkrát za sebou sa nám podarilo vyhrať východnú skupinu a tento rok sme konečne pridali celkové víťazstvo v II. lige,“ tešil sa 22-ročný krídelník Krompách Erik Sarna.

Erik Sarna (Foto: Facebook BKM Dastet Krompachy)

Podľa Sarnu II. liga už nie je taká ako pred rokmi, „keď sa tam len prechádzalo a hral sa profesorský basketbal. Liga sa zmenila, pôsobia v nej hráči so skúsenosťami z extraligy, ale aj mladí chlapci, ktorí hrajú ešte dorastenecké súťaže a súčasne pôsobia v niektorom tíme z II. ligy. Súťaž má svoju kvalitu a myslím si, že tímy z vyšších priečok by sa nestratili ani v I. lige.“

Výrazne pomohol Štec

Krompachy ťažili počas celého ročníka zo sily kolektívu. „Sme výborná partia. Rozumieme si na ihrisku, ale aj mimo neho,“ uviedol Sarna a pridal ešte jeden dôležitý faktor, ktorý ovplyvnil krompašský úspech. „Je to účasť Mareka Šteca v tíme, pretože je to výborný hráč. Myslím si, že každý hráč na našej súpiske vie svojou prácou pomôcť tímu, ale on je už dlhé roky lídrom mužstva.“

Levice - Spišská Nová Ves (Štec, Baťka) (Foto: Mário Bočák)

Pripomíname, že dnes 36-ročný Štec hrával počas svojej úspešnej kariéry v Pezinku, Spišskej Novej Vsi, Leviciach a sedem sezón tiež pôsobil v susednej Českej republike. Na sklonku kariéry skôr pre zábavu pomáha Krompachom, vo víťaznej sezóne dosiahol výborný priemer približne 18 bodov, 5 doskokov a rovnaký počet 5 asistencií na zápas.

Krompašanov teší aj to, že počas sezóny mali na zápasoch vždy skalných fanúšikov. Na play-off už chodila plná hala, okolo 150 divákov.

Najväčší súper? Dolný Kubín

Meno najväčšieho súpera niekdajšieho popredného slovenského tímu v skončenej sezóne vás na prvé prečítanie možno prekvapí, keďže družstvo, ktoré spomenie Erik Sarna, napokon nepostúpilo na záverečný Final Four.

„Ale Dolný Kubín bol pre nás určite najťažší súper. Nedokázali sme s ním v základnej časti ani raz zvíťaziť. Celú sezónu predvádzali výborný basketbal, prehrali iba jeden zápas. Majú šikovných hráčov a skúseného trénera, no play-off im nevyšlo.“

BKM Dastet Krompachy tím (Foto: Facebook BKM Dastet Krompachy)

Pohľad kapitána a trénera Krompách Radovana Ďorka:

„Sezóna 2016/2017 bola kvalitnejšia a vyrovnanejšia ako sezóny minulé. Družstva z prvej štvorky kvalitou určite patria do I .ligy a to aj napriek tomu, že je to amatérska liga. O našom triumfe rozhodli koncentrované výkony počas všetkých zápasov play-off či vhodné doplnenie ťahúňov družstva mladými hráčmi. A čo bude ďalej? Hoci kvalitou nemáme problém hrať I .ligu, nevyhovuje nám systém, akou sa I. liga hrá. Budeme pokračovať naďalej v II. lige.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
SNV SNV 08.05.2021 SVT SVT

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%