Košičanky proti Galatasarayu, Jankovič: Uspieť v piatok

Publikované: 06.03.2017 Autor: TASR Foto: Ľubka Ištoňová

jankovic peter (Foto: Ľubka Ištonová)

Basketbalistky Good Angels Košice nastúpia v utorok od 17.45 h na prvý zápas štvrťfinále Európskeho pohára FIBA proti Galatasarayu Istanbul. Košičanky sa rovnako ako v predchádzajúcich dvoch kolách EP FIBA budú môcť v prvom zápase spoľahnúť na domáce publikum, ktoré bolo v nedávnych dvojzápasoch výhodou. Želaním trénera Jankoviča je výhra v prvom zápase, ktorá by mohla byť pred odvetou miernou psychickou výhodou.

Košičanky sa v nedávnych rokoch pomerne často stretávali s tureckým Galatasarayom. Aj v minulej sezóne sa ešte v rámci bojov v Eurolige dokázali na silný tím vytiahnuť. Hoci sa jeho káder medzičasom obmenil, bilancia Galatasarayu v aktuálnej sezóne EP FIBA vzbudzuje rešpekt. „Stále je to gigant. Naďalej pracujú s veľkým rozpočtom v porovnaní s naším. Tím už síce nemajú vyskladaný z toľkých hviezd ako v minulosti, ale stále patria k špičke európskeho basketbalu. Svedčí o tom aj skutočnosť, že v EP FIBA ešte neprehrali ani jeden zápas,“ uviedol tréner Good Angels Košice Peter Jankovič.

Basketbalistky trinásťnásobného slovenského majstra sa na náročný zápas naladili výhrou v domácej súťaži, keď na domácej palubovke zdolali Piešťanské Čajky presvedčivo 94:67. Očakávať podobný triumf aj proti tureckému tímu by bolo trúfalé, tréner Jankovič však bude opäť vyžadovať najmä koncentrovaný výkon. „Myslím si, že ak hráčky zodpovedne pristúpia k svojim povinnostiam, tak môžeme byť úspešní. Bude to veľmi náročný dvojzápas. Verím však, že budeme šťastní v utorok a úspešní v piatok. Pre nás je dôležité ísť do odvety s čistou hlavou. Je určite lepšie niečo brániť, než niečo doťahovať, zvlášť na palubovke Galatasarayu,“ poznamenal košický kormidelník.

Good Angels Košice vs. Aluinvent DVTK Miskolc, Zuzana Žirková (7) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Líderka jeho tímu Zuzana Žirková nedávno prevzala ocenenie pre Športovú osobnosť Košíc a na druhý deň prispela k víťazstvu nad piešťanským družstvom ôsmimi bodmi. Skúsená basketbalistka si uvedomuje, že konfrontácia s tureckým tímom bude omnoho náročnejšia. „V tejto fáze to bude veľmi ťažký zápas. Je jedno, či to bude o jeden bod alebo viac, chceme v prvom rade zvíťaziť,“ uviedla Žirková. Prvý zápas proti Galatasarayu je na programe v utorok 7. marca od 17.45 h v Angels aréne. Odveta, ktorá definitívne rozhodne o postupujúcom, sa bude hrať v Istanbule v piatok 10. marca.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia