Repaszká kombinovala hranie a koučovanie

Publikované: 07.07.2016 Autor: Peter Podolinský Foto: Peter Podolinský

Monika Repaszká (v strede),  ŽBK Rožňava (Foto: Peter Podolinský)

Rožňavské basketbalistky skončili v Karpatskej lige na siedmej priečke. Basketbalistky ŽBK Rožňava účinkovali v uplynulej sezóne v novej Karpatskej lige, kde okrem slovenských tímov hrali aj družstvá z Poľska. Umiestnili sa v nej na siedmej priečke.

„Z pohľadu trénerky bola táto sezóna dosť zaujímavá, pretože neustále zháňanie hráčok je dosť únavné. Sme pracujúce, študujúce družstvo na vysokej škole alebo strednej ako maturantky. Občas bolo dosť ťažké zosúladiť povinnosti so zápasmi, napriek tomu sme odohrali všetky zápasy. Som však presvedčená, že ak by sme aspoň polovicu zápasov odohrali v plnej zostave, naše umiestnenie by bolo na úplne inej priečke, samozrejme lepšej. Nie raz sa stalo, že nás bolo päť, súper mal na lavičke 12 hráčok a my sme prehrali o pár bodov. Na každom jednom poste máme hráčky, ktoré už skúsenosti majú a dokážu podať veľmi dobrý výkon, avšak čas im to nedovolil,“ povedala trénerka ŽBK Rožňava Monika Repaszká.

Trénerka i hráčka

V tíme pôsobila jednak ako trénerka, no často sa objavovala aj na palubovke, kde patrila k oporám.

Musela tak kombinovať dva pohľady.

„Ako hráčke sa mi hralo veľmi dobre, sme dobrý kolektív a celkovo si rozumieme. Z pohľadu trénerky je to ťažšie, pretože možno keby som nehrala na ihrisku, ináč by som koučovala na lavičke ako v danom momente z palubovky. Táto sezóna bola pre mňa prvá v Karpatskej lige, niektoré súperky poznám, ale niektoré vôbec nie, ako napríklad poľské družstvá. Takže sama som sa zoznamovala so súperkami ako hráčka a ako trénerka som mohla len usmerňovať na ihrisku hráčky. Čo je niekedy výhoda, pretože v útokoch zahráme, čo priamo zorganizujem, ale naopak niekedy nevýhoda, napríklad pri time-outoch, kedy by som im povedala niečo k obrane,“ povedal Repaszká.

V Rožňave i v Košiciach

Okrem Karpatskej ligy však účinkovala aj v 1. lige, kde nastupovala v drese Unionu Košice.

Zároveň však bola aj trénerkou kadetiek, ktoré hrali v celoslovenskej súťaže. Ako to všetko stíhala?

„Čo sa týka zosúladenia zápasov Karpatskej ligy a 1. ligy, ktorú som hrala v Košiciach, tak s tým až taký problém nebol. Tieto zápasy sa väčšinou nekryli. Horšie to bolo zosúladiť s kadetskou ligou, kde som si ako trénerka nemohla dovoliť chýbať. Ak nastala takáto situácia, tak sme sa snažili s trénerom Košíc zmeniť deň alebo začiatok zápasu. Dovolím si tvrdiť, že máme naozaj výbornú spoluprácu a tréner Košíc sa mi snaží vyjsť v ústrety. No nastala aj situácia, že som odkoučovala zápas kadetiek v Rožňave a po skončení som rýchlo odchádzala na zápas do Košíc. Najzaujímavejšie to však bolo pár týždňov dozadu, keď som ráno odohrala a odkoučovala 40 minút v drese Rožňavy a po príchode do Rožňavy som len vymenila dres v taške a išla som hrať za Košice do Banskej Bystrice.“

Kadetky

Kadetky majú za sebou sezónu, v ktorej získali množstvo skúseností.

„Pevne verím, že kadetky ostanú pokope a nasledujúcu sezónu budeme hrať o vyššie umiestnenie. Sú to skvelé dievčatá, ktoré na sebe naozaj pracujú. Vidím veľké pokroky u každej jednej z nich. Sú vyspelejšie, či už osobnostne, ale aj herne, vidieť to aj na tréningu, no predovšetkým na ihrisku. Pevne verím, že budúcu sezónu budeme bojovať o vyššie umiestnenie,“ povedala Repaszká.

Karpatská liga

V Karpatskej lige plánujú rožňavské basketbalistky hrať aj v budúcej sezóne.

„No záleží aj od dievčat, ako k tomu budú pristupovať. Verím však, že prinesieme krajšie výsledky ako tento rok,“ povedala Repaszká.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
SNV SNV 08.05.2021 SVT SVT

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%